AKÇAKOCA İÇİN BİRLİK VE BERABERLİĞE EVET

 AKÇAKOCA İÇİN BİRLİK VE BERABERLİĞE EVET
12.01.2018 - 14:16
1805

Cumhuriyet Halk Partisinin yeni seçilen yönetim kurulu, Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ziyaret esnasında ilk sözü alan Ömer Başar, Akçakoca’da her zaman bir arada yaşama kültürü egemen olmuştur. Bizler farklı siyasi anlayışları temsil etsek de hepimiz Akçakocalıyız, Akçakoca’da yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik açısından Akçakoca her zaman örnek olmuştur. Bu geleneği devam ettirmek lazım. Yerel anlamda Akçakoca’ya faydalı olacak her işte iktidar partisinin yanında olacağımızı belirtmek isteriz” diyerek birlik ve beraberliğin önemine işaret etti.

BAŞAR:  “GELİN BİRLİKTE KEŞİF YAPALIM”

Ömer Başar Akçakoca’nın sorunlarını gündeme getirdiği konuşmasında, Melenağzı - Akçakoca yolunu bir türlü tamamlanamadığına dikkat çekti. Başar, Melenağzı sahil yoluyla ilgili bir soru üzerine, Ak Parti ilçe Başkanı Dergâh Akça’ya sahil yolu çalışmasının gidişatını yerinde görmek üzere birlikte keşif yapmayı teklif etti. Ancak, Akça’dan keşif için söz alamadı. Ömer Başar konuşmasında; Liman bölgesinde ekmeğini balıkçılık yaparak kazanan hemşerilerimizin çıkarlarının da gözetilerek limanının daha uygun bir yere taşınmasının şehir içindeki trafiğin azaltılması yönünden doğru bir karar olacağını ifade etti. Konuşmasında, Akçakoca turizminin neden gerilediği sorusuna cevap aranmasının gerektiğini, ilçe turizminin acilen ayağa kaldırılması için önlem alınmasını isteyen Ömer Başar, “Biz CHP olarak Akçakoca’nın menfaati için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

AKÇA: “HASTANENİN YERİNİ HERKESİ DÜŞÜNEREK PLANLADIK”

Ak Parti ilçe Başkanı Dergâh Akça;  Ömer Başar’ın temennilerine cevaben; “Akçakoca’da ortak akıl oluşturmalıyız, hep birlikte memleketimiz için çalışmamız lazım. Bizim penceremizden baktığımızda, Akçakoca’ya yapılan yatırımlar açısından önceki dönemlere oranla büyük bir ivme kaydettik. Son yıllarda, ilçemize yapılan yatırımların yine Ak Parti dönemi içinde kıyaslandığında oldukça ileride olduğunu görüyoruz. Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesinin açılmasından tutun da OSB ‘ye kadar şehrimize çok sayıda yatırım yapılıyor. Şimdi önümüzde yeni hastane projesi var. Yeni hastanenin inşa edileceği yeri şehrin uç kesimlerinde yaşayan hemşerilerimizi de düşünerek, Akçakoca’nın artan ihtiyaçları için planladık. Hızla büyüyen bir Akçakoca’da şehir içi trafiğini de düşündüğünüzde yeni hastane için en uygun yerin çevre yolu üzerinde olduğu ortaya çıkıyor” ifadelerinde bulundu.

AKÇAKOCA MELENAĞZI YOLU YAZA TAMAM

Bir soru üzerine Akçakoca - Melenağzı sahil yolu inşaatında henüz hedefe ulaşılamadığını kabul eden Akça, yol çalışmaları esnasında hesapta olmayan pürüzlerin çıktığını, yer yer toprak kayması ve çökmeler meydana geldiğini belirterek özel olarak konuyla ilgilendiğini yolun yaz dönemine yetiştirileceğini söyledi.