YSK’DAN İYİ PARTİ HAKKINDA ŞOK KARAR

Yüksek Seçim Kurulu, seçmen kütüğü talep eden İYİ Partiye ret yanıtı verdi

YSK’DAN İYİ PARTİ HAKKINDA ŞOK KARAR
1.01.2018 - 16:32
2126

 YSK'dan Yüksek Seçim Kurulu'ndan seçmen kütüklerini talep eden İYİ Parti'ye ret yanıtı geldi. YSK gerekçe olarak seçmen kütüklerinin seçime katılma hakkı kazanan partilere verilmesini gösterdi. İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray ise tepkisini Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.

Çıray, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İYİ Parti, 1. Olağan Kurultayı öncesi YSK’dan seçmen kütükleri talep etmiştir. YSK cevaben, seçmen kütüklerinin seçime katılma hakkı kazanmamız halinde verileceği bildirilmiştir.  Yasal olarak bir partinin seçime girebilme yeterliliği kazanabilmesi için 1. Olağan Kurultayı’nı yapmış olması ve 41 il ile bu illerin merkez ilçesi dahil 1/3’ünde teşkilatlanması gerekmektedir.

Teşkilatlanmanın tamamlanma şekli ise kuruluşu gerçekleştirilen yeterli sayıdaki ilçenin kuruluş bildirgesini bağlı bulunduğu ilçe dernekler masasına teslim edilmesidir.

@iyiparti, 10.12.2017 tarihinde 1. Olağan Kurultayını yapmış ve Kurultay 12.12.2017 tarihinde kesinleşmiştir. Ayrıca 41’den fazla ilde ve merkez ilçeler dahil 1/3 ilçe teşkilatlanmayı tamamlamış olup 6 aylık bekleme süresi sonunda seçime girebilme hakkı kazanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız