AK Parti İl başkanlığında liste telaşı…

AK Parti İl başkanlığında liste telaşı…
11.12.2017 - 18:46
1519

Kesin olmamakla beraber Ak Parti İl kongresinin 31 Aralık 2017 tarihinde yapılacağının açıklanmasının ardından iki ayrı telaş yaşanıyor. 2 isimle temsil edilen Akçakoca’nın yeni yönetimde kimlerle temsil edileceği ise bir başka merak edilen konuların başında geliyor.

Kongreye gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmak isteyen partililer randevu almak için İl Başkanı Keskin’in kapısını aşındırırken, göreve devam etmeyi garantilediği konuşulan Keskin ise yeni liste telaşında.

Ak Parti İl Kongresinin henüz resmi açıklama yapılmamasına rağmen  31 Aralık Pazar günü gerçekleştirilmesi bekleniyor.  İl teşkilatında kongreyle ilgili hazırlıklar hızlı bir şekilde  devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılması beklenen Ak Parti kongresi için, İkinci kez il başkanı olması beklenen Hikmet Keskin’in, yönetim kurulunu oluşturacak isimlerle ilgili hummalı bir hazırlık içine girdiği konuşuluyor.

KESKİN’İN KAPISINI AŞINDIRIYORLAR

Keskin, yeni liste için kapsamlı bir çalışma yaparken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye geleceğini duyan bazı partililerin randevu almak için Keskin’in kapısını aşındırdığı öğrenildi. Sorun ve taleplerini Erdoğan’a iletmek isteyen partililerin adeta sıraya girdiği ve kongre telaşında olan Keskin’in bir de bu taleplerle uğraştığı duyumu alındı. 

LİSTE DEĞİŞİKLİĞİ

Ak Parti kulislerinde, Keskin’in mevcut il yönetiminin büyük çoğunluğunu liste dışı bırakacağı konuşulurken, mevcut yönetim kurulu üyeleri arasındaki bazı isimlerin yeni yönetimde de görev almaları bekleniyor.

AKÇAKOCA’DAN YENİ İSİMLER

Keskin’in, yeni yönetimde daha genç ve dinamik bir yapıyla 2019 seçimlerine hazırlanmak istediği düşünülürken, yönetimde geniş kapsamlı revizyon yapmayı planladığı da konuşuluyor. Mevcut yönetimde Rıdvat Acat ve Mustafa İnce oğlu ile temsil edilen Akçakoca’nın yeni yönetimde kim ya da kimlerle temsil edileceği merakla beklenirken, AK Parti’ye yakın kimi kaynaklar yeni yönetimde Akçakoca’dan hiçbir ismin olmayabileceği uyarısında bulundular.

Yeni yönetimde il genel meclisi ya da belediye meclisinde görev yapan isimlerin olmayacağı görüşü ortaya atılırken,  Milletvekili ve belediye başkanlarının birinci derece yakınlarının da yönetimlere giremeyeceği belirtiliyor.

BAKAN VE VEKİLLERİN GÖRÜŞÜ ALINACAK

Yeni il yönetimi oluşturulurken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile istişare yapılacak. Bakan Özlü’nün de isteği ve onayı doğrultusunda yeni isimlere görev verilecek.

Ayrıca, milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir’le de istişarelerde bulunulacak.