Belediye Başkanlarının Dosyası Beştepede

Belediye Başkanlarının Dosyası Beştepede
2.09.2017 - 08:10
1830

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, belediye başkanlarıyla ilgili olarak hazırlanan dosyaları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a iletti. Son değerlendirmeler Erdoğan başkanlığındaki toplantıda yapılacak.

13 EYLÜL ÇARŞAMBA GÜNÜ ANKARA'YA ÇAĞIRILDILAR

Hürriyet'te yer alan habere göre; belediye başkanlarının "kaderini" belirleyecek bu dosyalar, 2019 seçimleri için karine olacak. Erdoğan, 13 Eylül Çarşamba günü AK Partili 884 belediye başkanını Ankara’ya çağırdı. Referandumdan hemen sonra başlayan çalışmayla, belediye başkanlarının, tahsis edilen kamu kaynaklarını nasıl kullandıkları, tercihleri, öncelikli yatırımları, bütçe dengeleri, personel harcamaları gibi yönetim anlayışıyla ilgili kararları incelendi. 

HER BAŞKAN İÇİN AYRINTILI ÇALIŞMA VE KARNE HAZIRLANDI

Ayrıca araştırmalarla belediye başkanlarının seçim çevrelerindeki algısı ölçüldü. Bir önceki anketlerle aradaki farklar çıkarıldı. Halkla ilişkiler, vatandaşlar üzerindeki etkisi, seçim vaatlerini yerine getirip getirmedikleri açısından değerlendirildi. Bölge halkından, teşkilattan ve milletvekillerinden gelen bilgi ve belgeler de değerlendirmeye alındı. Parti genel merkezi tarafından görevlendirilen bölge müfettişlerinin izlenimleri de dosyaya konulan son değerlendirmeler oldu. AKP Yerel Yönetimler Başkanlığı, başkanlarla ilgili dosyaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. Son değerlendirmeler Erdoğan başkanlığında yapılacak.

KADER İNCELEMESİ

Ankara’da gerçekleştirilecek toplantıya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katılacak ve belediyelerden beklentileri dile getirecek ve eleştiriler yöneltecek. Halkın beklentilerini karşılamayan başkanların 2019 Mart seçimlerinde aday yapılmayacağı ifade edildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • akçakocalı
    akçakocalı
    3.04.2021 18:41

    yığıılca 10, Akçakoca 8, diğerleri 7, keleş 1

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız