AK Partili vekilden tekellere karşı direniş çağrısı

AK Partili vekilden tekellere karşı direniş çağrısı
1.08.2017 - 08:03
1226

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, AK Parti Düzce milletvekili Ayşe Keşir’in de katıldığı toplantıda, tekelleşmeye karşı direniş gösterilmesi gerektiğini bakana ilettiklerini kaydetti.

Karadeniz’in ve Türkiye’nin en önemi ürünlerinden biri olan fındıkla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, Ordu, Samsun, Giresun, Zonguldak, Düzce, Sakarya illeri milletvekilleri ile bir araya gelerek fındığın sorunları masaya yatırıldı.

ÜRETİCİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYOR VE YAKİNEN TAKİP EDİYORUZ

 Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba'yı ziyaret ettik.  Bu ziyarette fındığın her yönden ele alındığı toplantıda sorunlar ve çözümler masaya yatırıldı. Verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Fındığın yetiştiği tüm illerde üreticilerimizin sorunlarını çok iyi biliyor ve yakinen takip ediyoruz. Toplantıda taban fiyattan lisanslı depoculuğa kadar birçok konu görüştük. Tekelleşmeye karşı direnmemiz gerektiğini ifade ettik. Göreve atanmasının ilk haftasında fındık konusunu gündeme getirmesinden dolayı Bakanımız Sayın Fakıbaba'ya teşekkür ediyorum.

 Biz AK Parti hükümeti olarak her zaman üreticilerimizin yanındayız. Onların bu sorunlarını çözmek için tüm gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

Kaynak: Ordu OLAY