CHP’den Referandum Çıkarması

 CHP’den Referandum  Çıkarması
22.03.2017 - 12:41
2521

CHP’nin 7 Milletvekili bugün Düzce’ye geldi. Milletvekilleri iktidara yüklendi, devletin evet dediğini,   yapılan tüm baskılara rağmen, Ak Parti’ye oy vermiş vatandaşlar dahil milletin hayır için direndiğini söylediler.

CHP Milletvekilleri bugün Düzce’ye çıkartma yaptı. İl Teşkilatının saha çalışmalarına katılmak üzere, İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Didem Engin, Enis Berberoğlu, Mahmut Tanal, İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve Parti Meclis Üyesi Canan Kaftancıoğlu bugün Düzce’ye geldiler.

İlk olarak il binasında partililerle birlikte bir basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekilleri, anayasa değişikliği ve halk oylaması konusunda kısa birer açıklama yaptılar.

İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, iktidara yüklendi, “ her şeyi esir alabilirsiniz ama esir alamayacağınız bir kurum var ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu 6 okun siyasi partisi” dedi.Tekin, Türkiye genelinde yüzde 65 hayır çıkacağını söylerken, Düzce’nin sağduyusuna inandığını belirtti, yüzde 50’nin üstünde hayır beklediğini dile getirdi.

Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ise, anayasa değişikliğinin tetikçisinin fetö olduğunu iddia etti, Ak Parti’nin iktidar olduğu süreçte bir çok sektörün Avrupa ülkelerine paylaştırıldığını söylerken, bu anayasaya evet diyenin millet olmadığını belirtti, “ devlet evet diyor millet de hayır diyor direniyor” dedi.İstanbul Milletvekili Didem Engin de, partisinin yaptığı saha çalışmalarında anayasa değişikliğine çok tepki olduğunu ve Ak parti’ye oy vermiş vatandaşların dahi hayır oyu vereceklerini belirtti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız