CHP İl Başkanı Tozan: Kutuplaştırıcı söylemlerden uzak duralım

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, dün yaptıkları sosyal paylaşımla Düzce’nin ulusal gündeme düşmesine neden olan 2 gençle ilgili olarak yaptığı açıklamada, siyasi partilerin kutuplaştıracak söylemlerden uzak durmasını istedi, olaya hızlı bir şekilde müdahale eden kolluk kuvvetlerine teşekkür ederken vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.

CHP İl Başkanı Tozan: Kutuplaştırıcı söylemlerden uzak duralım
3.02.2017 - 15:51
1661

 Tozan yaptığı açıklamada, “Yerel ve Ulusal basında geniş yer bulan Anıtpark Meydanında iki gencin ellerinde ki silahlar ile tehditler savurmasının kabul edilebilir hiç bir tarafı yoktur. Her ne kadar gençlerimizin eylemlerini tasvip etmiyor olsak da özellikle sosyal medya da gençlere yönelik küfür ve hakaretleri de tasvip etmiyoruz. Vatandaşlarımızı itidalli davranmaya ve sağ duyulu olmaya davet ediyoruz. Siyasi söylem geliştiren siyasi patilerimizin insanlarımızı kamplaştırıp kutuplaştıracak söylemlerden uzak durmasının önemini hatırlatıyoruz. Olaya hızlı bir şekilde müdahale eden kolluk güçlerimize teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Gençleri CHP teşkilatına davet etti

“Gençleri Hayır diyenleri meydana davet ediyorlar bizde davetlerine farklı bir şekilde icabet ediyoruz.” Diyen Tozan,  gençleri CHP teşkilatına davet etti, “Hayır diyenleri tanısınlar neden hayır dediklerini endişe ve kaygılarını bilsinler. Bizlerde onları dinleyelim. Sonuçta endişelerimiz gençlerimizin geleceği adınadır.” Şeklinde çağrıda bulundu.

Tozan açıklamasına şu sözlerle devam etti:

Gönül isterdi ki; tüm Siyasi Partilerin , Stk’ların, Akademisyenlerin, Kanaat önderlerinin ortak mutabakatı ile toplumu kucaklayacak her kesime hitap edebilecek ve demokrasimizi güçlendirecek bir Anayasa yazılsın. Bizim gönlümüzden geçende bu olurdu desteğimiz de tam olurdu. Milletimiz ise düğün-bayram misali gönül rahatlığı ile iradesini sandığa yansıtırdı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız