Bakan Özlü: Böyle bir milletin mensubu olmak onur ve guru vesilesidir

Ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktası olan 15 Temmuz gecesinin unutulmaması için, Baklanlığına bağlı Türk Standartları Enstitüsü’ne (TSE) talimat veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 15 Temmuz şehitleri için kitap hazırlattı.

Bakan Özlü: Böyle bir milletin mensubu olmak onur ve guru vesilesidir
30.01.2017 - 09:36
1177

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış FETÖ'cü subay ve generaller tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimini halk, büyük bir kahramanlık örneği göstererek engelledi.

O meş’um gece,  246 vatan evladı şehit düştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan millete, iradesine sahip çıkmak için sokaklarda darbeye direnme çağrısında bulundu ve halk darbe kalkışmasını engellemek için sokaklara çıktı. Darbeciler, silahsız bir şekilde sokağa çıkan halka ateş açtı. O meş’um gece,  246 vatan evladı şehit olurken bin 537 kişi yaralandı.

15 Temmuz Gecesi Tarih Yazıldı

“Bu zor zamanda tüm vatandaşlar darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde bir araya gelerek  bir tarih yazmıştır.15 Temmuz sadece bugünler için değil gelecekte de bir demokrasi zaferi olarak yer alacaktır” diyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 15 Temmuz şehitlerinin unutulmaması ve ülkemizin bir daha asla böylesi karanlık senaryolarla bir daha baş başa kalması için gelecek nesillere aktarılmak üzere bakanlığı tarafında kitap hazırlattı.

Bizim için büyük bir onur ve gurur vesilesi

TSE tarafından tamamlanan kitabı sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Faruk Özlü, duygularını; “ Bu milletin evlatları hiç düşünmeden ülkemiz için canlarını feda ettiler. 15 Temmuz şehitleri anısına TSE tarafından bir kitap hazırlattık. Böyle bir milletin mensubu olmak bizim için büyük bir onur ve gurur vesilesidir “ diye paylaştı.