AK Partili Belediyelere İnceleme

Belediye başkanlığı görev süreleri 3 yıla doğru yaklaşan AK Partili belediye başkanları icraatları ve halk memnuniyeti yönünden mercek altına alınmaya başladı.

 AK Partili Belediyelere İnceleme
4.01.2017 - 18:21
1996

Meclis görüşmelerinin tamamlanmasının ardından 330 milletvekilinin evet oyu vermesi beklenen Başkanlık sisteminin halka sorulacağı referandum öncesi,   AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı yetkilileri sık sık Düzce'ye gelerek belediyeleri ziyaret ediyor. Belediye başkanlarının 3 yıllık performansını sorguluyor.

TEŞKİLATLA OLAN İLİŞKİLERİ MERCEK ALTINDA

 2019 Yerel Seçimleri'ne 2 yıl gibi bir süre kalmasına bağlı olarak çalışmalarını hızlandıran Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Partili belediye başkanları ve meclis üyelerinin faaliyetlerini takip ettiklerini belirtti. Kaya, bu kapsamda belediye başkanlarının seçilmeden önceki seçim vaatlerini gerçekleştirip gerçekleştirmediğine baktıklarını, seçildikleri andan itibaren halkla ilişkiler, kurum performansı, teşkilatla olan ilişkiler, meclis üyeleri ile olan ilişkiler açısından Türkiye'nin ortalamasının üstünde olmasını istediklerini aktardı.

"BAŞARISIZLIK MERKEZİ YÖNETİMİN DE BAŞARISIZLIĞIDIR"

 Yerel yönetimlerdeki başarının merkezi yönetime de başarı olarak yansıdığını, başarısızlığın ise merkezi yönetimin başarısızlığı olarak görüldüğünü belirten Kaya, "Bugünkü AK Parti'nin doğduğu yer yerel yönetimlerdir, yerel yönetimlerdeki efsanevi hizmet başarısıdır." dedi.

BEKLENTİ: ŞEFFAFLIK, ETİK DEĞERLER

Her bir belediye başkanını mahallinde ziyaret ederek, ilinde, ilçesinde, beldesinde neler yaptığını yerinde gördüklerine dikkati çeken Kaya, bu ziyaretlerin dışında, il başkanlığında belediye başkanları, milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarının bir araya geldiğini ve belediye teşkilat ilişkileri ve seçim vaatlerinde nerede olduklarına yönelik değerlendirme yaptıklarını anlattı. Bölge toplantılarında ise AK Parti'nin belediyelerle halkla ilişkiler, şeffaflık, etik değerler noktasındaki beklentilerini paylaştıklarını, aynı zamanda kamuoyu anketlerini değerlendirdiklerini anlattı.

NE VAAD ETTİLERSE HEPSİ TAKVİMLENDİRİLDİ

AK Parti belediye başkanlarının 2014 seçimlerinde ne vaadettiyse hepsinin takvimlendirildiğini vurgulayan Kaya, gerçekleştirdikleri ziyaretlerde bu vaatlerin belirtilen tarihte yapılıp yapılmadığını yerinde incelediklerini anlattı. Belediye başkanına "Bu vaadi mutlaka yerine getirin." demediklerini belirten Kaya, "Yapılmamışsa, 'Bu vaat AK Parti'nin vaadidir, bunu hayata geçirmemiz gerekiyor.' diyoruz." ifadesini kullandı.

ANKETLER EN ÖNEMLİ KRİTER!

Genel merkez nezdinden en öne çıkan değerlendirme kriter ise vatandaşın yerel yönetimlere bakışını ortaya koyan kamuoyu anketleti oluyor. Düzce merkezde hem AK Parti'nin görevlendirdiği hem de çeşitli araştırma şirketleri tarafından anketörlerin halkın nabzını tuttuğu bilinirken, sorularda hem belediyenin çalışmaları hem de Belediye Başkanı ile ilgili düşüncelerin anket formuna dökülmesi isteniyor.

AK PATİ GENEL MERKEZİ’NİN YAPTIĞI ANKETTE VATANDAŞLARA

1-Genel olarak değerlendirdiğinizde .... belediyesini başarılı buluyor musunuz?

2- Sizce ... belediyesinin çözmesi gereken en önemli sorun nedir?

3) ....Belediyesini okuyacağım hizmetlerin sunumu açısından ne kadar başarılı buluyor sunuz?

4) Genel olarak değerlendirdiğinizde .... Belediye Başkanı .... ile ilgili kanaatiniz nedir?

5) ...Belediye Başkanı ...size okuyacağım konularda ne kadar yeterli buluyorsunuz?

6) Size göre ...Belediye Başkanı seçim öncesinde verdiği vaatleri ne ölçüde gerçekleştirdi?

7) Sizce ....Belediyesinin yapmasını beklediğiniz en önemli hizmet nedir?

8) Belediye başkanının başkanlığı döneminde ....geliştirdiğini düşünüyor musunuz

9) Sizce ...belediyesinin bu zamana kadar gerçekleştirdiği en önemli proje hangisidir?

10) 2014 yerel seçimlerinde ... belediye başkanlığı için hangi partiye oy verdiniz?

11) Bugün seçim olsa ... belediye başkanlığı için oyunuzu hangi partiye verirsiniz

Gibi onlarca soru soruyor…

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • HÜSEYİN YİĞİT
    HÜSEYİN YİĞİT
    3.04.2021 18:41

    GENEL MERKEZİN EN BÜYÜK YANLIŞI BU SORULARI ANCAK YANLI OLAN CEVAPLAR PARTİMİZİN ASIL NOKSAN TARAFI BU PARTİLİ SORUYU CEVAPLAMAKTA ZORLANIR

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız