Ak Kadınlar Mahalle Kadın Teşkilatlarıyla Büyük Bir Güç Oluyor

Ak Kadınlar Mahalle Kadın Teşkilatlarıyla Büyük Bir Güç Oluyor
30.12.2016 - 13:11
4131

Ak Parti Akçakoca Kadın Kolları Yönetimi her geçen gün daha fazla büyüyerek gücüne güç katıyor. Her mahallede teşkilatlanan kadın kolları yönetimi, Akçakoca’nın en aktif siyasi gücü hâline geliyor.

Ak Parti Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Meral Küçük Çalışkan ve yönetiminde yer alan çalışkan kadınlar, öteden beri mahalle ve sokak ölçeğinde yürüttükleri çalışmaları, mahalle kadın birimleri oluşturarak taçlandırmaya başladı.

Mahallelerde yürüttükleri çalışmalar esnasında, her sokak ve caddede yaşayan ilçe kadınlarıyla sıcak ve samimi bir ortam yakalayan Ak Parti Kadın Kolları Yönetimi, bu birlikteliği mahallelerde kadın teşkilatları kurma yönünde değerlendirdi.

Akçakoca’nın her mahallesinde, çalışma arzusu ve hizmet etme gayretine sahip Ak parti gönüllüsü 12’şer kadından oluşan bir teşkilat kuran Ak kadınlar, bu teşkilatlarla periyodik toplantılar yapmaya başladı.

Aralık ayı ortalarından itibaren hızlandırılan Ak Parti mahalle kadın teşkilatları, şu ana kadar birçok mahallede kuruldu. Osmaniye mahallesi, Ayazlı mahallesi ve Yeni mahallede Ak parti kadın teşkilatını oluşturan Başkan Meral Küçük Çalışkan ve arkadaşları, bugün de gün boyu yapacakları toplantılarla Cumhuriyet, Hacıyusuflar, Yalı mahallesi, Yukarı mahalle ve Orhangazi mahalleleri kadın birimlerini ve görev dağılımını birlikte belirleyecekler.

Ak Partinin mahalle kadın teşkilatlarını oluşturma projesine yönelik olarak bilgisine başvurduğumuz İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Küçük Çalışkan, mahalle kadın birimlerini oluşturma fikrinin, öteden beri mahallelerde yürüttükleri çalışmaların üzerine ve mahalle kadınlarıyla yapılan istişareler sonrasında ortaya çıktığını söyledi.

Mahallelerin sorunlarına eğilme ve özellikle yardıma muhtaç ailelere yönelik yürüttükleri çalışmalarda, neredeyse tüm kadınlarla temas kurduklarını ve karşılıklı iyi niyet çerçevesinde kadınlarla bir ittifak oluştuğunu da sözlerine ekleyen Başkan Çalışkan, şimdilerde ise kadınlarla yaptıkları toplantılarda, yeni anayasa ve Başkanlık konuları dahil birçok konuda neler yapabileceklerini tartıştıklarını söyledi.

Başkan Meral Küçük Çalışkan, mahalle kadın teşkilatlarıyla her yapılan toplantıda bir sonraki toplantının tarihini de belirlediklerini ve her toplantıda önlerine koydukları mahalle çalışmalarında neleri başarıp nerelerde eksik kaldıkları üzerine değerlendirme yaptıklarını belirterek, bu güçlü teşkilat yapısıyla hiç bir mahallede kapısını çalmadık bir ev, yüreğine dokunmadık bir kadın bırakmayacaklarını söyledi.