AK Parti Teşkilatlarına ‘susun’ uyarısı

Anayasa değişikliği konusunda MHP ile pazarlık yapan AKPden, teşkilatlara "başkanlığı kamuoyu önünde konuşmayın" uyarısı geldi.

AK Parti Teşkilatlarına ‘susun’ uyarısı
21.11.2016 - 09:58
1738

 Türkiye'de mevcut parlamenter sistemini, başkanlık/cumhurbaşkanlığı sistemiyle değiştirecek Anayasa değişikliği konusunda MHP ile pazarlık yapan AKP'den, teşkilatlara "başkanlığı kamuoyu önünde konuşmayın" uyarısı geldi.

 Başbakan Binali Yıldırım, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında, MHP’ye iletilen başkanlık sistemi önerisinin ayrıntılarını gizli tuttuklarını belirterek, “Anayasa değişiklik teklifi resmen TBMM’ye sunulana kadar kimse bu konuda kamuoyu önünde konuşmasın, kimse tarih vermesin” uyarısında bulundu.

 2016 BİTMEDEN VERİLECEK

Edinilen bilgiye göre Başbakan Yıldırım, başkanlık sistemine ilişkin Anayasa değişiklik teklifinin 2016 yılı bitmeden TBMM’ye sunulacağı bilgisini de il başkanları ile paylaştı. Yıldırım, “teklif TBMM’ye sunulduktan sonra parti örgütlerine çok iş düşecek; halka yeni sistemi sizler anlatacaksınız” mesajı da verdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız