Yıldırım’dan Hazır Olun Talimatı

Ak parti 113. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi. Başbakan Yıldırım, tarihi adımların bu kadrolarla atılacağını söyleyerek, referanduma hazır olun talimatı verdi.

Yıldırım’dan Hazır Olun Talimatı
16.11.2016 - 19:53
1654

 Ak parti 113. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Başkanı Hikmet Keskin, İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Çakır, Kadın Kolları İl Başkanı Sabahat Uçar ve Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Koç’un katıldığı toplantıda, Başbakan Yıldırım, tarihi adımların bu kadrolarla atılacağını söyleyerek, referanduma hazır olun talimatı verdi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından tüm teşkilatları diri tutmak adına gerçekleştirilen İl Başkanları toplantısının 113. Birleşimi Genel Merkezde gerçekleştirildi. Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İGM Başkanı Dursun Çakır, Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar ve Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Koç hazır bulundu.

AK Partinin yapmış olduğu çalışmalar ve teşkilatların yapması gerekenlerin konuşulduğu toplantıda 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL kapsamında yapılan değişikler ve düzenlemeler hakkında da bilgiler verilirken anayasa değişikliği ile de son bilgiler paylaşıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin 113. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında yeni anayasa ve Başkanlık sistemini konuştu. Vesayet anayasasını değiştireceklerini belirten Yıldırım,  "Hazırlıklarımızda sona gelmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde anayasa değişikliği konusunu gazi meclise getirmiş olacağız." dedi. Diğer siyasi partilerle ortak bir mutabakat zemini aramayı da sürdüreceklerini kaydeden Yıldırım, "Ondan sonra karar her zaman olduğu gibi aziz milletimizindir." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü.

" Milletimiz bugün de değişim diyor ancak bugüne kadar Türkiye'ye değişim umudu verememiş olanlar o günden bugüne ne kendilerini ne söylemlerini değiştirdiler. Milletimiz değişim talebinin yankı bulduğu yegane adres bugün çok daha güçlenmiş olarak yine bu çatıdır. Ak Parti teşkilatıdır.Milletin değişim talebine karşı çıkmak maalesef eski tas eski hamam yola devam ediyorlar. Ancak kararı millet verir. ve milletin Türkiye'nin artık vakit kaybetmesine tahammülü yoktur. Bu büyük ülke artık çelişkilerle dolu vesayet anayasasıyla yoluna devam edemez.  İki de bir takınan sistem arızalarıyla ister istemez kriz üreten yönetim yapısının değişmesinin işleyen çare üreten bir sisteme geçilmesini millet istiyor."

Başbakan Yıldırım, milletin 15 Temmuz'da en açık şekilde demokrasiden asla vazgeçilemeyeceğini gösterdiğini ve hedeflerinin demokrasiyi verimli işletecek hükümet sistemini hayata geçirmek olduğunu kaydetti.

Başbakan Yıldırım, bu hayırlı kararları almak ve bu tarihi adımları atmanın bu güzel kadrolara nasip olacağını söylerken, “ sizlerin gayretine çok güvendiğimi bilmenizi istiyorum.” Dedi. 

Başbakan’ın konuşmasının ardından 113. Daraltılmış il başkanları toplantısında Düzce Teşkilatı, teşkilat başkanı Mustafa Ataş ile devam eden toplantıya katıldı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız