Değirmenağzı Şehitler Parkı

Değirmenağzı Şehitler Parkı
30.10.2016 - 15:56
4141

15 Temmuz Değirmenağzı Şehitler Parkı’nın açılışı Bakan Faruk Özlü ve beraberindeki protokol heyetinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Saat 14.00’te başlaması gereken temel atma töreni, protokolün geç kalması nedeniyle yarım saat gecikmeli olarak başlarken, kısa süreli yağmur çiseleri altında gerçeklen açılış törenine vatandaşların ilgisi bir hayli yüksekti.

Temel atma törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, beraberinde Düzce milletvekili Ayşe Keşir ve Ak Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’le birlikte katıldı.

Temel atma törenine ev sahipliği yapan Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye Düzce İGM Başkanı Dursun Çakır, İGM üyesi Ayfer Yılmaz ve Ak partinin il ve ilçe yönetim kurulları üyeleri de eşlik etti.

15 Temmuz Değirmenağzı Şehitler Parkı’nın temel atma törenini, Akçakoca Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu Mine Alpan sundu.

Temel atma töreni bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal marşının okunmasıyla başlarken, temel atma töreninin ilk konuşmasını Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici yaptı.

Başkan Yemenici, Bakan Özlü ve konukları selamlayarak başladığı konuşmasında, belediye olarak ilçe genelinde hayata geçirdikleri çalışmalar ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek projeleri anlattı.

Başkan Yemenici’den sonra kürsüye davet edilen Düzce milletvekili Ayşe Keşir ise, konuşmasında yüzölçümü olarak küçük olan Düzce ve ilçelerinde sanayi bölgesi olabilecek alanların yetersiz olduğunu belirterek, turizm alanındaki çalışmaların artırılması gerektiğini söyledi.

Son olarak kürsüye davet edilen Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise, konuşmasına Türkiye’nin son yıllarda çok başarılı projeleri hayata geçirdiği tespitini yaparak başladı.

Düzce’de ise son günlerde başta hastane, yeni terminal ve kültür merkezi olmak üzere, çok büyük projelerin açılışlarının yapıldığını belirten Bakan Faruk Özlü, Akçakoca’nın ise temel sorunlarının bir bir çözüldüğünü söyledi.

Akçakoca’ya yapılacak yeni balıkçı barınağıyla ilgili olarak güzel sonuçların alınacağını ifade eden Bakan Özlü, Akçakoca’ya yapılacak olan fakülteyle ilgili olarak da önümüzdeki günlerde müjdeli haberleri açıklayacağını söyledi.

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi sorunuyla ilgili olarak da açıklama yapan Bakan Faruk Özlü, bu konuda da gerekli temasların yapıldığını ve önümüzdeki günlerde sorunun çözümünü sağlayacak bir açıklamayı yapacağını ifade etti.

Bakan Faruk Özlü’nün konuşmasını tamamlamasının ardından ise, tüm protokol yetkilileri sahneye davet edildi. İlçe Müftüsü Mehmet Taşçı’nın okuduğu duaların ardından protokol üyeleri, sahneden hep birlikte uzaktan temel atmayı sağlayan makinenin butonuna bastılar.

Temel atma töreni sonrasında Bakan Faruk Özlü’nün gözetiminde kurban kesildi. Törenlerin sona ermesinin ardından ise belediyenin kurdurduğu yemek standından vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlıdan oluşan yemek dağıtıldı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    Demokrasi nedir ? Neyi nasıl yapınca Demokratik davranılmıştır ? Etli pilav, ayran yemekle olmaz, Akçakoca'da AKP'li olmayan halk DEMOKRASİNİN TA KENDİSİ

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız