Bakan Özlü Başkanlığında SBL Toplantısı Yapıldı; Sonucu Açıklanmadı

Bakan Özlü Başkanlığında SBL Toplantısı Yapıldı; Sonucu Açıklanmadı
16.10.2016 - 13:04
3611

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Sosyal Bilimler Lisesi (SBL) binasının İmam Hatip lisesi kız bölümüne tahsis edilmesi ve SBL öğrencilerinin başka bir okulun üst katında eğitim görmelerinin yarattığı mağduriyete bir çözüm alternatifi bulmak için Akçakoca’da bir toplantı gerçekleştirerek, ilgililerden brifing aldı.

 

Akşam saat 20.00’de ilçeye giriş yapan Bakan Faruk Özlü, Düzce milletvekili Ayşe Keşir ve beraberindekiler, ilk olarak bir balık lokantasında ağırlandılar.

Balık lokantasının girişinde Bakan Özlü’yü Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, İGM (İl Genel Meclisi) Başkanı Dursun ve ilçe protokolünden çok sayıda isim karşıladı.

Burada yenen akşam yemeğinin ardından, Bilim Sanayi ve teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve ona eşlik eden protokol, kaymakamlık binasında yapılacak toplantıya araçlarla gitmek yerine yürümeyi tercih ettiler.

Heyet Kaymakamlık binası önüne geldiğinde, heyeti Kaymakamlık çalışanlarıyla birlikte SBL öğrenci velileri de karşılayarak Bakan Özlü ile tek tek tokalaştılar.

Daha sonra Kaymakamlık binası toplantı salonuna geçildi. Toplantının basına kapalı olarak gerçekleşeceği medya mensuplarına söylenirken, toplantının ne şekilde gerçekleşeceği yönünde bilgiler verildi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Bakan Özlü’ye toplantıya katılacak olanların Milletvekili Ayşe Keşir, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, İGM Başkan ve üyesi, İl ve İlçe Milli Eğitim müdürleri ve Ak parti ilçe başkanı olacağını söyleyerek, geri kalanların salon dışında bekleyecekleri yönünde bilgi verdi.

Toplantının akışıyla ilgili verilen bilgiye göre, ilk önce SBL (Sosyal Bilimler Lisesi) veli temsilcileriyle bir toplantının yapılacağı, daha sonra İHL (İmam Hatip Lisesi) veli temsilcileriyle ayrı bir toplantı yapılacağı belirtilirken, son olarak da velilerin yer almadığı son toplantıyla nihai kararın alınacağı ifade edildi.

Gece boyunca yapılacak olan toplantı ve brifingin ardından ise, çıkan kararın bu aşamada kamuoyuyla paylaşılmayacağı, Bakan Faruk Özlü’nün kararı önümüzdeki günlerde bizzat kendisinin deklare edeceği bilgisine ulaşıldı.

Medya mensuplarının sadece toplantı oturma düzeninin fotoğraflarını çekmesine izin verilirken, alınan fotoğraflardan sonra basın mensuplarının ayrıldığı Kaymakamlık binasında, SBL’nin kaderini belirleyecek ve sonuçları kamuoyuna daha sonra açıklanacak olan toplantı başladı.