Tozan: Sorunlar konuşarak Çözülür

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Bakan Faruk Özlü’yü ziyaretinde görüşülen konuları açıkladı, Akçakoca SBL’de yaşanan sorunu da Özlü ile paylaştıklarını söylerken, okulun taşınamayacağı ile ilgili ellerinde hukuki belgeler olduğunu söyledi. Tozan, derslik sayısı öğrenci sayısından fazla olan Akçakoca’da gerekli düzenlemeyi yapamayan idarecileri de eleştirdi.

Tozan: Sorunlar konuşarak Çözülür
30.09.2016 - 09:40
1070

 Geçtiğimiz günlerde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü Ankara’da ziyaret eden CHP İl teşkilatının Bakan’a iletti konuları açıklayan İl Başkanı Zekeriya Tozan, Düzce’nin en acil sorunu olarak hava kirliliğini ilettiklerini ve çözüm önerileri sunduklarını bildirdi.

KONUŞULARAK ÇÖZÜLEBİLİR

Tozan, “ Bakanımızı ziyarete bir dosya ile gittik. Çok fazla sorun götürmedik. İlk etapta acil çözülmesi gereken sorunları masaya yatırdık.Yaklaşık 1,5 saat kadar meseleler üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Düzce’nin sorunları konuşularak, uzlaşılarak çözülebilir.Bu siyaset tarzının Düzce’ye daha yararlı olacağı kanaatindeyiz.En acil sorun olarak hava kirliliğini ilettik. Bu hava üzerinden siyaset yapmanın doğru olmayacağını, siyasi partilerin değil tüm Düzce’nin sorunu olduğunu ifade ettik.” Dedi.

TOPU İSKİ'NİN KUCAĞINA KOYALIM

Hava kirliliğine çözüm olarak Bakan Özlü’ye öneriler sunduklarını belirten Tozan, doğalgaza yüzde 40 teşvik uygulanmasını istediklerini söyledi.

Tozan, “ Herkes doğalgaz kullansın. Katı yakıt yasaklansın.Fabrikaların bacalarına filtreler takılsın. Bakanımız bunları değerlendireceğini söyledi. Başka önemli bir konu katı atık sorunu. Düzce’nin çöpleri İstanbul’a giden suyu kirletiyorsa İSKİ burada hem atık su tesisi yapmak hem de suyu kirleten katı atıklarla ilgili istediği kuruluşu yapmakta serbest.İSKİ’nin kaynak problemi de yok. Heyet olarak gidelim, biz topu İSKİ’nin kucağına koyalım dedik. Sayın Bakan, çöpün ayrıştırılarak gelir elde etmesi iradesini ortaya koydu biz CHP olarak bunun arkasındayız.” İfadelerini kullandı.

ONKOLOJİ HASTANESİ OLSUN

Bakan Özlü’nün, Yeni hastanenin hizmete girmesiyle boşalan Muncurlu binasının rehabilitasyon merkezi olacağını söylediğini belirten Tozan, binanın Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması yönünde istekte bulunduklarını kaydetti.

 Gölyaka’da mevcut bir alanın Olimpiyat Spor Merkezi olarak değerlendirilmesi için bir proje geliştirildiğini bildiren Tozan, proje dosyasının da Bakan Özlü’ye iletildiğini ifade etti.

DOĞRU PLANLAYAMAYAN YÖNETİCİLER VAR

Düzce’nin gündem konusu Akçakoca SBL konusunu da Bakan Özlü ile paylaştıklarını söyleyen Tozan, sınava girerek tercih edilen bir okuldan istemleri dışında öğrencilerin alınmasının eğitimin iki ayağına yok edeceğini, idarecilerin gerektiği gibi düzenleme yapamadığını  belirtti.

Tozan, “ Bu şekilde orada sağlıklı bir eğitim olmaz. Buradaki temel problem, İmam Hatip Lisesi sorununu çözemeyen bir Kaymakam ve İlçe milli eğitim müdürlüğü var ortada.İmam Hatibe o kadar ilgi varsa 15 yıldır onların fiziki ihtiyaçlarını çözmeliydiniz. Akçakoca’da derslik başına düşen öğrenci sayısı 7 ama bunları doğru planlayamayan yöneticiler var. Bizim amacımız buraya kendi iradeleri ile gelen öğrencilerin okullarına dönmesidir. Velilerin mağdur edilmemesidir. SBL’nin oradan taşınmaması ile ilgili de elimizde hukuki belgeler var bunları da paylaşacağız. “ dedi.

Akçakoca CHP İlçe Başkanı Turan Güler ise, “ ortada bir haksızlık var” derken, birilerini mağdur ederken birilerinin mutlu edilemeyeceğini ifade etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız