Kılıçdaroğlu Tozan’a destek vermeye geldi…

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozana bir destek ziyareti de partinin en üst düzeyinden geldi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Tozana yanında olduğunu göstermek amacıyla bugün Düzceye geldi.

 Kılıçdaroğlu Tozan’a destek vermeye geldi…
28.03.2016 - 18:09
2050

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan'a bir destek ziyareti de partinin en üst düzeyinden geldi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Tozan'a yanında olduğunu göstermek amacıyla bugün Düzce'ye geldi.

 

Milletvekilleri, eski genel başkan ve son olarak da Genel Başkan bazında CHP’den İl Başkanı Zekeriya Tozan’a büyük destek geldi. 2 gündür CHPli siyasiler Düzce’ye akın ederken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da bugün Düzce’ye gelerek partisinin il başkanına sahip çıktı.

 

İl binasında partililerle buluşan Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, bu saldırının demokrasiye indirilmiş bir darbe olduğunu söyledi, hiçbir saldırının kendilerini yıldırmayacağını ifade etti.

 

 

Kılıçdaroğlu, “ İl Başkanımıza yapılan saldırı doğrudan CHP’ye yapılan saldırıdır. Bunu takip edeceğiz, faillerini, yargı sürecini de takip edeceğiz. Umarız Sayın Davutoğlu da takip eder. Demokrasi adına biz mücadelemizi yapıyoruz. 21. yüzyılda bir il başkanı sokakta saldırıya uğruyorsa bu bizim demokrasimize indirilmiş darbelerden birisidir. Bunu asla kabul edemeyiz. Hangi gerekçe ile bu lünpen insanlar bizim İl Başkanımıza saldırıyorlar. Burada adaleti savunduğu için mi, yolsuzlukların üzerine gittiği için mi.

 

 

Özgürce Düzce’nin sokaklarında, caddelerinde, tarlalarında gezdiği için mi. Bir baskı dönemiyle karşı karşıyayız. Sanıyorlar ki İl Başkanınızı darp ettik siz artık sesinizi çıkartamazsınız. Tam tersine hiç bir güç bizi yıldıramaz. Onlara ve yandaşlarına sesleniyorum. Sakın unutmasınlar CHP’nin genlerinde Kuva’yi Milliye’nin kanı vardır. Biz bütün baskılara rağmen mücadelemize devam edeceğiz. Bizim mücadelemiz hürriyet mücadelesidir. Hiç kimse bizi yıldıramaz, nokta” dedi.