Keskin’den CHP’ye sert yanıt

AK Parti ile CHP arasında terör atışması devam ediyor...

Keskin’den CHP’ye sert yanıt
20.03.2016 - 11:59
2312

CHP İl Teşkilatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında “Terör örgütüne yardım ve yataklık” suçlaması ile açtığı davanın ardından açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı milletvekillerinin terörü destekleyen açıklamalarının yer aldığı slaytlarla birlikte cevap verdi.

 CHP İl Başkanı Muharrem Tozan, İlçe Başkanları ve partililer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere bakanlar, MİT ve milletvekilleri hakkında terör örgütüne yardım ve yataklık suçlaması ile suç duyurusunda bulunmuşlardı.

Terör sevicileri partinizden uzaklaştırın

Çanakkale zaferinin 101. Yıldönümünde CHP’nin suç duyurusu hakkında basın toplantısı yapmanın elzem olduğunu belirten AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Türkiye siyasi tarihinin sahneye konmuş en sinsi ve trajikomik hareketini konuşmak üzere toplanmış bulunmaktayız. CHP İl teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanından Başbakanına, İçişleri Bakanından Mit Müsteşarına, Bakanlarından Valilerine kadar devletin tüm kurumlarını, teröre yardım ve yataklık ettiğini öne sürerek suç duyurusunda bulunma ihaneti ve gafletinde bulunmuştur” dedi.

AK Parti iktidarlarının terörü bitirerek akan kanın durması için gösterdiği cesaret ve çabayı hiçbir siyasi partinin gösteremediğini belirten İl Başkanı Keskin, “ Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hak ve özgürlükleri bölge insanına sunmuştur. Bunu yaparken terörist ile Kürt kardeşlerimizi ayırarak devletimizin sıcak yüzünü bölge halkıyla buluşturmak amaçlanmıştır. Maalesef o dönemde kandan, kaostan ve terörden nemalanan birçok odak, bu süreci baltalamak ve bitirmek için türlü oyunlar sahneye koyarak sürecin bitmesini hedeflemişlerdir” diye konuştu.

“Dertleri AK Parti Yıkılsın”

CHP’nin demokratik açılımı desteklemeyerek birlik ve beraberlik yolunu seçmediğine dikkat çeken AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Onların varsa yoksa derdi; AK Parti yıkılsın iktidar olalım hırsıydı. Onların bu dönemde izledikleri yol, Türki Siyasi tarihinde bir kara leke olarak yer almıştır” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Tarihi boyunca PKK’ye yönelik büyük bir kararlılıkla operasyonların yapıldığını ve terör örgütünün tarihinin en zor günlerini yaşadığını söyleyen Keskin, “ Ne kadar enteresandır ki çözüm sürecini bitirmek için ortalığı ayağa kaldıranlar, bu gün de bu operasyonları ‘ Devlet Katliam Yapıyor’ diyerek durdurmak istemektedirler. Çünkü tek bir dertleri var; iktidar olmak. Terörmüş, insanlar ölüyormuş hiç ama hiç umurlarında değil” ifadelerinde bulundu.

Suç Duyurusu PKK’ya Yarar

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Her şey apaçık ortadayken yapılan her türlü çaba ve mücadele ortadayken CHP İl Teşkilatının yapmış olduğu bu suç duyurusu ancak ve ancak PKK’ya yarar sağlar. Apaçık utanmadan şunu demek istiyorlar; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti teröristtir” bunu kabul edemeyiz. Emanet oylarla Türkiye Büyük Millet Meclisine soktukları terör işbirlikçisi HDP ile kol kola olanlar, bugün ne gariptir ki bizleri terörü desteklemek ve yardım yataklıkla suçluyorlar” diye konuştu.

Terör Sevici CHP Milletvekillerine Dava Açacak mı?

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Milletvekillerinin PKK ve terörün siyasi kanadı olan HDP ile kol kola yürüdüğü yolda yaptığı açıklamalara suç duyurusunda bulunup bulunmayacağını soran AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Bir partinin Genel Başkan Yardımcısı “devlet katliam yapıyor” diyen bir bildiriyi destekliyor. İnanabiliyor musunuz? Bu ihanet değil de nedir? Ben şimdi CHP’ye ve İl Başkanı Tozan’a soruyorum. Bunlara suç duyurusunda bulunmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

“Terör Üzerinden Siyaset Yapmayın”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, tüm siyasi partilere de seslenerek, “  Şu terör meselesinde bari siyaset yapmayın. Bırakın iktidar hırsını. Ülkede gencecik canlar ölüyor. Birlik içinde devletimize ve ülkemize sahip çıkalım. Teröre diz çöktürelim. Şundan emin olun. Türkiye Cumhuriyeti Devleti dimdik ayakta, terörle mücadele etmektedir. PKK terör örgütü tarihin en ağır darbesini almış ve can çekişmektedir. Bu anlamda CHP’nin devleti yönetenleri terörist ilan etmesi ve suç duyurusunda bulunması ihanetin başka bir yüzüdür. Bu ihaneti Türk Milleti asla unutmayacaktır. Bu ihanetin sahiplerini, milletimizin engin sağduyusuna havale ediyorum” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, sinevizyon gösterisi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Milletvekillerinin, teröristlerin taziye ziyaretlerine gitmelerini, PKK’nın dağ kesimine meclis yolunun açılmasını istemeleri, YPG’nin terör örgütü olarak kabul etmemeleri, teröristlere şehit ve arkadaş olarak görenleri, masum canlar bombalı saldırılarla ölürken CHP’li milletvekillerinin PKK televizyonlarında boy göstermesi ve HDP’ye oy verdiklerini tek tek gösterdi.