Sorunlarımızı birlik içinde çözelim!

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, basın mensupları ile bir araya gelerek 1 Kasım’dan bugüne basında yer alan haberler üzerinden değerlendirme yaptı.

Sorunlarımızı birlik içinde çözelim!
9.02.2016 - 22:19
1129

 Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, basın mensupları ile bir araya gelerek 1 Kasım’dan bugüne basında yer alan haberler üzerinden değerlendirme yaptı. Keskin, Düzce’nin sorunların çözüm yolunun birlikte  hareket etmekten geçtiği vurgusunu yaptı.

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan toplantıda Ak Parti Milletvekillerinin 1 Kasım’dan bu yana hangi projelerle gündeme geldiğini, yerel basın arşivinden derlediği bir klasör eşliğinde basın mensuplarına sundu. Seçimden bugüne geçen 3 ayı değerlendiren Tozan, muhalefet partisinin görevleri arasında eksikleri tespit etmek ve kamuoyu ile paylaşmak olduğunu böylelikle iktidarı yani çözüm merciğini sorunları çözmesi için zorladıklarını ifade etti.  Düzceli Milletvekillerinin Düzce’nin sorunlarıyla ilgilenmediğinin altını çizen Zekeriya Tozan; “Ben 1 Kasım’da iktidara gelen Ak Partili 3 tane Milletvekilinin Düzce ve sorunları ve ile ilgili bugüne kadar neler söylediğini merak ettim. Basında yer alan son 3 aylık haberleri derleme yaptım” ifadelerini kullandı.

Arslan’dan tek ses yok!

Basında yer alan haberleri değerlendiren Tozan Düzce’nin ciddi sorunlarının olduğunu belirterek; “Geriye doğru gittiğimizde Sayın Özlü Bakan gibi çalışacağım demiş. Sayın Fevai Arslan Çevre Komisyonuna seçilmiş, en büyük sorunumuz çevre sorunumuz diye anlatmış ve çare olacağız demiş ama Düzce’nin yaşamış olduğu çevre sorununa Sayın Fevai Arslan’dan bir tek ses duyan yok. Onun ötesine bakıyorum, bizim Düzce’nin hava kirliliği ile ilgili yapmış olduğumuz açıklamalardan sonra Sayın Hikmet Keskin’in bize verdiği bir cevap var. Tabi ki olayın bizim ortaya sunmuş olduğumuz olayla alakası yok, başka şeyler söylenmiş. Ama bu arkadaşlarımız maalesef Düzce’nin sorunlarıyla yine ilgilenmiyorlar” dedi.

Biz sorunları gündeme getiriyoruz

Zekeriya Tozan basında yer alan Ak Parti İl Başkanı Hikmet keskin’in CHP boş işlerle uğraşıyor haberi sütünde durarak, “Bizim sorunları gündeme getirmemiz boş işler olarak algılanmış. Şöyle bakıyorum dişe dokunur hiçbir şekilde Düzce’nin sorunlarına dair Sayın Milletvekillerimiz ve Ak Parti İl Başkanlığı’nın ortaya koyduğu bir irade söz konusu değil” şeklinde konuştu.

Yaptığı tek şey üst makama yaranma siyaseti

CHP başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na yönelik Düzce’den şikayette bulunulmasına da değinen Tozan; “Sayın Kılıçtaroğlu’nun Kurultayda söylemiş olduğu sözden dolayı yaklaşık 800 kişiyle Düzce Adliyesi’ne şikayet dilekçesi verildi. Ben o gün de söylemiştim, bu 800 kişinin Düzce Adliyesi’ne yapmış olduğu olay tamamen o kurumu meşgul etmektir. Sayın Cumhurbaşkanı’nı savunacak avukatlar ve profesörler ordusu var. Burada Düzceli siyasilerin yaptığı tek şey üst makama yaranma siyasetidir. Burada dertleri çözüm değil bir sonraki seçimde yerlerini garanti etmektir. Bu tespit dışında hiçbir uğraş ben görmüyorum” dedi.

Sorunları birlik içinde çözebiliriz

Düzce’nin sorunlarının hep birlikte çözüleceğini vurgulayan Tozan çağrıda bulundu. İktidara ve gerekli mercilere seslenen Tozan; “Öte yandan Ayşe Keşir iktidar makamı çözüm makamıdır demiş, ben bu sözü doğru buluyorum. Artık çözmelerini bekliyoruz. Çözüm makamına sesleniyorum. Güçlerini Düzce’nin sorunlarını Türkiye’nin sorunlarını çözmek için harcamaları gerekiyor. Buradan gidilecek bir heyetle, sivil toplum kuruluşlarıyla tüm siyasi parti liderleriyle bir araya gelmeliyiz. Ak Parti İl Başkanı Sayın Keskin ve Milletvekilleriyle Ankara’ya gidip görüşmeler yapalım” diyerek bu konuda iktidara çağrıda bulundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız