Abanoz: Tarlamıza gübre değil altın döküyoruz

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, fındık sezonuna hazırlanan üreticinin en büyük sorunlarından biri haline gelen gübre fiyatlarını tekrar gündeme taşıyarak vatandaşın sesi oldu.

16.04.2022 - 13:35
Haber Merkezi
2297

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, fındık sezonuna hazırlanan üreticinin en büyük sorunlarından biri haline gelen gübre fiyatlarını tekrar gündeme taşıyarak vatandaşın sesi oldu. Abanoz ayrıca, “Üretici memnun değil. Bir an önce gübre ve mazot, zirai tarım ilaçları fiyatlarının yapılandırılması gerekiyor." dedi.

Gübre fiyatlarındaki artış özellikle fındık üreticisini sezon öncesi kara kara düşündürürken, CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, gübre fiyatlarını bir kez daha gündeme getirdi.

"Tarlamıza gübre değil adeta altın döküyoruz" diyen Abanoz,  geçen sene torbası 130 TL civarı  alınan gübrenin bu sene 375 TL ye yükseldiğini söyledi, " Üreticinin çilesi ne zaman bitecek" diyerek tepkisini gösterdi.

Abanoz, " Elimde zamanında atılması gereken 26'lık azot gübresi var. Şimdi kendi tarlamıza bu gübreyi atıyoruz. Ama sizler de takdir edersiniz ki gübre yerine altın döküyorsunuz. Bu ne zamana kadar devam edecek, üreticinin çilesi ne zaman bitecek. Bundan sonra ilaçlar atılacak. Fındığın maliyeti yükseldiği gibi maalesef enflasyon oranlarına yenik düşüyor. Üretici memnun değil. Bir an önce gübre ve mazot, zirai tarım ilaçları fiyatlarının yapılandırılması gerekiyor." dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız