Can Atalay'a özgürlük!

Türkiye İşçi Partisi’den Hatay milletvekili seçildiği halde tahliye edilmeyen Can Atalay için Düzce’de bir araya gelen TİP üyeleri, Atalay için özgürlük istedi.

Can Atalay'a özgürlük!
7.06.2023 - 08:41
Kaynak: Haber Merkezi
1898
6

14 Mayıs Milletvekilliği seçimlerinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 28. döneminde görev alacak isimler Genel Kurul'da yemin ederek görevine başlarken, Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay ise cezaevinden tahliye edilmedi ve görevine başlayamayan tek milletvekili oldu.

Gezi Davası kapsamında aldığı 18 yıl hapis cezası nedeniyle Silivri Cezaevi'nde bulunan Atalay'ın mazbatası, 25 Mayıs tarihinde alındı ve hemen ardından tahliyesi için Yargıtay'a başvuruda bulunuldu. Yapılan başvuruya rağmen TİP Milletvekili Can Atalay tahliye edilmezken, Atalay'ın hukuksuz şekilde cezaevinde alıkonulmasına muhalefet partisi temsilcileri, barolar ve demokratik kitle örgütleri tarafından tepki gösterildi.

Milli iradenin yerine gelmesini isteyen TİP üyesi Düzceliler,  Salı günü saat 19.00'da Millet Bahçesi yanında  basın açıklaması yaptı.

Açıklamada;  "Can çıkacak, hakkı savunacak”  sloganı atıldı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  10.06.2023 12:27

  Ülkenlerin saygınlığı uluslararası normlara uyan Hukuk ile olur...Halk olarak sığınacağımız tek kale devletin adaleti olmalıydı.. 21 günde unutmayan, adalete, hukukun üstünlüğüne inananlar onlarca örnek verir ki.. Suçu sabit cinayetten yargılanıp mahkeme hükümünü vermiş, ama dosyası Yargıtaya gitmiş kişiler, kararı dışarıda beklerken, sırra kadem basan, yurt dışına çıkanlar nasıl unutulur ki.. Güncel Ankara'da bir Doçent in katledilmesi sonrası olaya karışanların bazıları..

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  10.06.2023 12:16

  Avukat Can Atay ın suçu ne? Aladağ öğrenci yurdunda yanan kız çoçuklarının hakkını aramak, Soma'da 301 madenci için adalet istemek,Çorlu tren kazasında hayatını kaybedenlerin avukatı olmak, Havai fişek fabrikasında mağdurların avukatı, Gezi parkı planını iptatal etirenlerden olmak..

 • Avukat
  Avukat
  9.06.2023 09:54

  Cezaevinden kurtulmak için milletvekili ol sonra yok tutsak yok demokrasi pehhh gezi olaylarında Atatürk heykeline pkk paçavraları asanlar ortalığı yakıp yıkanlar devletle milleti karşı karşıya getirmek isteyenler sözde demokrasi kahramanı devlet kötü öylemi sen ki Akçakoca çocuğusun böyle iğneli kelamlar yakışmıyor Cingirt

 • Saadettin
  Saadettin
  8.06.2023 03:28

  Milli irade hapiste kalmasını istiyor. M.vekili seçilince suçu ortadan kalkmıyor. O bir suçlu ve olması gereken yerde.

 • Okuyucu
  Okuyucu
  7.06.2023 09:50

  YSK böyle bir kisiye nasıl aday olabilme yetkisi vermiş,

 • Okuyucu
  Okuyucu
  7.06.2023 09:50

  YSK böyle bir kisiye nasıl aday olabilme yetkisi vermiş,

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız