Düzce'nin vekilleri yemin etti

TBMM'de 28. Dönem milletvekilleri yeminlerini etti. AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk ile CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, ‘Anayasaya sadakatten ayrılmayacaklarına’ namus ve şerefleri üzerine yemin ederek resmen milletvekili olurken, ilk kez milletvekili yemini eden Ercan Öztürk ve Talih Özcan’ın heyecanı gözlerden kaçmadı.

Düzce'nin vekilleri yemin etti
3.06.2023 - 08:29
Haber Merkezi
1160

TBMM'de 28. yasama dönemi başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yönettiği ilk oturumda, AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ercan Öztürk ile CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, sırayla yemin ettiler.

600 milletvekili ile birlikte Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ercan Öztürk ve Talih Özcan, Anayasa'da yer alan "Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet'e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim" şeklindeki yemini ederek görevlerine başladılar.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız