Bahçeli hangi ilçeleri işaret Etti?

19 ilçe birden il olabilir... Cumhuriyetin 100. yılında 100 il! Bahçeli sinyali verdi, o ilçelerde heyecan arttı! Biri de  yanı başımızda. Gerçekleşirse Düzce , Sakarya ve Zonguldak  haritası değişebilir.

 Bahçeli hangi ilçeleri işaret Etti?
13.06.2023 - 17:35
Haber Merkezi
1993

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den, Cumhuriyetin 100. Yılında 100 il çıkışı… Bugün TBMM Grubunda konuyu dile getiren Bahçeli, 19 ilçenin il yapılarak 100 il vurgusu yaptı.

Cumhur İttifakı seçimi kazandı, hem hükümeti kurdu hem de mecliste çoğunluğu elde etti. Yeni dönemdeki ilk grup toplantısını gerçekleştiren Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli önemli açıklamalarda bulunurken en dikkat çekici çıkışlarından birisi ise, 100 il vurgusu oldu! Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli; 'Yeni yüzyılda, 100 il, 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür...' diyerek 19 ilçenin bu sene il yapılabileceğinin sinyallerini verdi!

EREĞLİ  İL OLACAK İLÇELER ARASINDA MI?

Bahçeli’nin TBMM Grup Toplantısında 19 yeni il çıkışı sonrası hangi ilçelerin il olma ihtimalinin kuvvetli olduğu konusunda yapılan değerlendirmelerde Zonguldak iline bağlı Ereğli’nin de il olacak ilçeler arasında gösterildi.

HARİTA DEĞİŞİYOR. EREĞLİ İL OLUYOR...AKÇAKOCA, ALAPLI VE KOCAALİ...

Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği gibi yasal düzenleme yapıldığında ve Karadeniz Ereğli il olduğunda Akçakoca, Kocaali ve Alaplı ilçelerinin Karadeniz Ereğli'ye bağlanabileceği ileri sürülüyor.

İŞTE İL OLMASI KUVVETLİ İHTİMAL OLARAK GÖSTERİLEN İLÇELER,

Karadeniz Ereğli, Bodrum, Fethiye, Nazilli, Akhisar, Bandırma, İskenderun, Alanya, İnegöl, Çorlu, Tarsus, Siverek, Erciş, Kozan, Polatlı, Ünye, Yüksekova, Edremit, Midyat…

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız