Hangi parti kaç vekil çıkartacak!

Anket sonuçları üzerinden hazırlanan simülasyonda 4 anketin üçünde AK Parti 2 vekil, CHP 1 vekil çıkartıyor.

 Hangi parti kaç vekil çıkartacak!
28.04.2023 - 11:27
Haber Merkezi
1499

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerine kilitlendi. Mart ayında gerçekleşen büyük  anket sonuçlarının verilerinden bir simülasyon hazırlandı. Buna göre, AK Parti 4 ADA Araştırma Merkezi’nin yaptığı ankette 3-0 yaparken diğer 3 ankette CHP’ye bir vekil kaybediyor. MHP ise Düzce’de yapılan hiçbir ankette vekil çıkartamıyor.

ORC ARAŞTIRMA MERKEZİ SEÇİM ANKETİ

ORC Araştırma Merkezi’ndeki anket verilerine göre AK Parti yüzde 37’lik oy ile 2 milletvekili çıkartıyor. CHP’de ise yüzde 27’lik oy ile 1 milletvekili meclise giriyor. MHP Düzce’de vekil çıkartamıyor.

ADA ARAŞTIRMA MERKEZİ SEÇİM ANKETİ

ADA Araştırma Merkezi’ndeki anket verilerine göre AK Parti yüzde 52’lik oy oranıyla 3-0 yapıyor. CHP ve MHP meclise vekil sokamıyor.

 

AKSOY ARAŞTIRMA MERKEZİ SEÇİM ANKETİ

AKSOY Araştırma Merkezi’ndeki anket verilerine göre AK Parti yüzde 40’lık oy ile 2 milletvekili çıkartıyor. CHP’de ise yüzde 26’lık oy ile 1 milletvekili meclise giriyor. MHP Düzce’de vekil çıkartamıyor.

 

ALF ARAŞTIRMA MERKEZİ SEÇİM ANKETİ

ALF Araştırma Merkezi’ndeki anket verilerine göre AK Parti yüzde 40’lık oy ile 2 milletvekili çıkartıyor. CHP’de ise yüzde 30’luk oy ile 1 milletvekili meclise giriyor. MHP Düzce’de vekil çıkartamıyor.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız