Yemenici İmamoğlu'na verilen kararı eleştirdi

2014- 2019 dönemi belediye başkanı Cüneyt Yemenici,  Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ile  verilen siyaset yasağını eleştirdi.

Yemenici İmamoğlu'na verilen kararı eleştirdi
14.12.2022 - 19:30
Haber Merkezi
2583
1

 AK Parti'den 2014- 2019 dönemi Akçakoca belediye başkanı olan  Cüneyt Yemenici,  Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ile  verilen siyaset yasağını eleştirdi.

Bu karar kesinlikle katılmadığını ve hukuki değil siyasi mühendislik kararına yol açacağını söyleyen Yemenici, İmamoğlu’ndan mağdur yaratacaklarını söyledi…

İŞTE YEMENİCİ’NİN AÇIKLAMASI

YSK üyelerine hakaret davasında  Ekrem İmamoğlu'na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası, siyaset yasağı süreci başladı.

Bu karar kesinlikle katılmadığımı ve onaylamadığımı belirtmek istiyorum. Mahkeme hukuki değil siyasi mühendislik kararına yol açacak bir karar vermiştir. Bu karardan mağdur edebiyatı yaparak yeni bir kahramanlık hikayesi yazacağını düşünenlerde yanılmaktadır.

Belediye başkanlığım döneminde bir vatandaş sosyal medya hesabından şahsıma açık şekilde sinkaflı küfür etmiş ve mahkemeye vermiştim. Bırakın hapis cezası vermeyi ve tazminata hükmetmeyi, mahkeme başkanı ağır eleştiri kararı vermişti.

Ultra başarısız bir belediye başkanlığı dönemi geçirmiş olan İbb başkanı açısında mükemmel bir kaçış fırsatı ve mağdur edebiyatı hikayesi doğmuştur.

Bu karar muhakkak temyiz edilmeli ve bozulmalıdır.


Editör: N. Cingirt