Ucuz siyaset - ucuz kahramanlık...

Akçakoca ilçesinde bulunan bir çok mülkünü 3 harfli zincir marketlere kiraya veren AK Parti İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu’ndan şaşırtan açıklama. Sarıoğlu, devlet destek verirse zincir market işine girebileceğini söyledi.

Ucuz siyaset - ucuz kahramanlık...
4.12.2022 - 22:32
Güncelleme 4.12.2022 - 23:26
Haber Merkezi
6194
4

Akçakoca ilçesinde bulunan bir çok mülkünü 3 harfli zincir marketlere kiraya veren AK Parti İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu’ndan şaşırtan açıklama. Sarıoğlu, devlet destek verirse zincir market işine girebileceğini söyledi.

2023 yılında yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı olması beklenen AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu, Türkiye’nin en karlı sektörlerinden biri olan zincir market işine girebileceğini söyledi.

Akçakocalı yerel esnafın büyük tepkisine rağmen siyasi gücünü kullanarak belediyeden ruhsat alarak mülklerini kiraya verdiği  3 harfli zincir marketlerden yıllık yüzbinlerce kira geliri elde eden Sarıoğlu’nun yaptığı açıklamaya sosyal medyadan eleştiri geldi.

İşte o açıklama : "Vatandaşın büyük çoğunlukla alışverişini yaptığı zincir mağazaların oluşturduğu platform, toplumsal hayatımızdaki yerine güvenerek adeta hükümetimize kabadayılık yaparcasına açıklama yapmıştır. Bu tutumu kınıyorum. Devletimiz güçlüdür, milletimizle birlikte üzerine düşeni yapabilecek kudrettedir. Gerekirse ben de elimi taşın altına koyarım. Devletimizin desteği ile şirketim ESSA'yı marketler zincirine dönüştürüp vatandaşı mağdur etmeyecek gıda tedarikini sağlarım"

MESELE DEVLETİN SIRTINA BİNMEDEN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTA

Sarıoğlu’nun yaptığı açıklamaya sosyal medyadan tepkiler gecikmedi. Sarıoğlu’nun, ucuz kahramanlık peşinde koştuğunu belirten yorumcular, “ madem sermayen var devletin sırtına binmeden elini taşın altına koy “ dediler.

MAÇAN YİYORSA…

Bir başka sosyal medya  yorumcusu ise… Sarıoğlu’na seslenerek; “ madem 3 harfli zincir marketlere bayrak açtın, maçan yiyorsa yarın sabah kiracın olan 3 harflileri kapının önüne koyda görelim” diye seslendiler. 

ROL KAPMA VE ŞİRİN GÖRÜNME…

AK Parti’ye yakın kaynaklar ise,  açıklamayı birilerinden rol kapma ve milletvekili aday adaylı öncesi AK Parti genel merkezine  şirin gözükme olarak değerlendirdi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Vaybee
  Vaybee
  5.12.2022 22:54

  Vay yağlı para gelsinde demiş. tarım marketler de açıldı Devlet desteğiyle ucuzmu ekonomikmi değil daha pahalı.marifet zincir market de değil.tekelleşmede anlaşıp bindiriyorlar zamları. Devlet destek verirse sokaktaki evsiz gariban bile zincir market kurar.Devlet yeterki destek versin. Zengin sarı da demişki Devlet dahada zengin olmam için destek versin demiş sanırım cebini düşünmüş.halkı değil.

 • AKÇAKOCALI
  AKÇAKOCALI
  5.12.2022 20:13

  Sevinç ticaret sahilde çuhallıdaki şok marketin yanına tesis yapmaya çalışmış bitme aşamasına gelmiş ne yazık ki sanki hiç görünmeyen bir tesis miş gibi sahilde böyle bir tesis yapılamaz diye valilik kanalıyla yıkılmıştır.Peki sarıoğlunun kiraya verdiği şok market yasalmıdır.Bu binaya nasıl izin verilmiştir.Bal tutan parmağını mı yalıyor.yada neden sesiz kalınıyor bir açıklaması olmalı

 • Vatandaş
  Vatandaş
  5.12.2022 09:49

  Durmak yok soymaya devam

 • Vatandaş
  Vatandaş
  5.12.2022 09:49

  Durmak yok soymaya devam

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız