Akçakoca Esvet Sarıoğlu’ndan cevap bekliyor!

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Akçakoca’nın sorunlarına ayna tutmaya devam ediyor. Dile getirdiği yapıcı eleştirici sonrası Akçakoca’nın Sosyal konut projesine dahil edilmesine katkıda bulunan Ana muhalefet partisi CHP’nin ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, bu kez de denize hançer  gibi saplanan dalgakıran inşaatındaki hataları dile getirdi.

Akçakoca Esvet Sarıoğlu’ndan cevap bekliyor!
17.09.2022 - 10:44
Güncelleme 17.09.2022 - 14:40
Haber Merkezi
2698
4

Abanoz, AK Parti İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu’na cevaplaması için yapımı devam eden şehir merkezindeki dalgakıran inşaatına yönelik 4 soru sordu.

Yapılan dalgakıran inşaatının projeye uygun olmadığı iddiasında bulunan Abanoz, Yaz aylarında projenin Döngelli Deresi ayağının yapılacağını açıklamıştınız. Ancak inşaatın bu ayağı başlamadı. Bir açıklamada bulunmayı düşünüyor musunuz? “ ifadelerinde bulundu.

İŞTE ABANOZ’UN 4 SORUSU

Dalgakıran inşaatı bugün kaldığı yerden başladı ancak inşaatın proje dosyasına uygun olarak ilerlemediği de çok açık.

AKP Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’ndan kamuoyunu aydınlatmak adına dalgakıran inşaatı ile ilgili olarak aşağıdaki soruları cevaplamasını istiyorum.

1-Dalgakıran inşaatı proje dosyalarında öngörülen güvenlik tedbirlerini hiçe sayarak başlamıştır. Herhangi bir kaza olduğunda, bu kazananın vebalini yüklenecek misiniz? Ya da yeterli güvenlik tedbirlerinin alınması için harekete geçecek misiniz?

2-Projeye göre 29.500 metreküp beton 55.000 metreküp dolgu maddesi kullanılacağı belirtilmiş olmasına rağmen inşaatın 3/1’i bile tamamlanmamış olmasına rağmen bu miktarlardan daha fazla beton ve dolgu maddesi döküldüğü görülmektedir. Yapılan dalgakıran inşaatının projeye uygun olmadığı, dolayısı ile yeni bir ÇED sürecinin başlaması gerektiği açık ve nettir. Bu vahim durum karşısında bir açıklamanız var mıdır? Yoksa kanun ve yönetmelikler sizin için yok hükmünde midir?

3-İnşaat sürecinde şantiye kurmanın şartlarından kurtulmak için 9 kişiden fazla çalıştırılmayacağı belirtildiği halde geçen çalışma döneminde bu çok daha fazla kişi çalıştırılmıştır. Bu durumun iş kanuna aykırı olduğu açıktır. Bu ihlal ile alakalı olarak hiç olmazsa bundan sonrası için bu ihlalin takipçisi olacağınızın sözünü verebilir misiniz?

4-Yaz aylarında projenin Döngelli Deresi ayağının yapılacağını açıklamıştınız. Ancak inşaatın bu ayağı başlamadı. Bir açıklamada bulunmayı düşünüyor musunuz?


Editör: N. Cingirt