MEHMET NAZIM PAZVANT, AKP DÜZCE İKİNCİ SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYIDIR...

MEHMET NAZIM PAZVANT, AKP DÜZCE İKİNCİ SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYIDIR...
2.08.2021 - 10:06
Özel Haber
2743
2

Önümüzdeki milletvekili seçimlerinde AKP’den adaylık rüyası gören bunun için çok kulis yapan kimse var ama hiç heveslenmesinler, enerjilerini ve mahalli gazetelere reklamasyon için boş yere para kaptırmasınlar AKP’nin adayı artık bellidir.

Bu arada bir müjde vermiş olayım çok büyük bir ihtimalle Akçakocalı aday bu sefer Düzce listesinde ikinci sırada yer alacaktır, üçüncü sırada olup meclise girilmeme ihtimaline tahammül olmayacağı için.

Lafı uzatmadan bu Düzce ikinci sıra AKP adayının kim olduğunu açıklayayım.

Mehmet Nazım Pazvant, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı.

Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorum.

Tosyalı Holding’in Ümran Boru’yu satın aldığı bilgisinden sonra tabii ki.

Tosyalı Holding Batı Karadeniz’de çok büyük bir güç olarak ortaya çıktığına göre siyasete elbette ki dokunuşu olacaktır.

Düzce/Akçakoca için bu dokunuş için Mehmet Nazım Pazvant’tan daha iyisini bulamayacakları çok açıktır.

Birinci sınıf tarım arazisine yapılan Akçakoca OSB’ye ve balıkçı barınağı adı altında yapılacak liman çalışmaları için cansiperane(!) çalışması ve bu konulara hâkimiyeti, Ankara’da bu yatırımları takip edebilme potansiyeli elbette ki Mehmet Pazvant’ın milletvekili aday listesindeki yerini perçinleyecektir.

Düzce AKP siyasetini buna razı etmek ise Tosyalı Holding için çok kolay olacaktır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan yakınlıkları bu rızanın alınması için yeterlidir.

Tosyalı Holding ortaklarından Fatih Tosyalı’nın İskenderun’da belediye başkanı adayı gösterilmesi ve seçilmesi bu siyasi problemin nasıl basitçe çözüleceğine de mühim bir misal teşkil etmektedir.

Mehmet Nazım Pazvant’ın ketum kişiliği de bu seçimde seçimde etkili olacaktır tabii ki.

Ümran Boru’nun kıyısında yapılacak, balıkçı barınağının liman olacağını açıklaması hariç tabii ki. O açıklaması da idare mahkemesi keşfi sırasında mecburiyetten yapılmıştı.

Adaylığı sırasında kampanyasının ana teması da bellidir bana göre:

"Tosyalı Holding’in menfaatleri Akçakoca’nın menfaatleridir."(!)

Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun desteği de var ama o desteğin pek değeri olmaz gibi, Tosyalı Holding’in desteğinin yanında.

**

Milletvekilliği olmak için kısa müddet önce Esved Sarıoğlu’da bir atak yapmış ancak bunu fark edememiştik, bu atağı ancak Tosyalı Holding’in Ümran Boru’yu satın alacağı haberinden sonra çözmek mümkün oluyor.

Ne demişti Esved Sarıoğlu?

“Ümran Boru bana hiç güven vermemişti.”

Önümüzdeki günlerde Esved Sarıoğlu’ndan Tosyalı Holding’in ne kadar güçlü ve güven verici olduğu açıklamaları kimseyi şaşırtmasın. Böyle açıklamaları gelirse bilin ki milletvekili olmak için hala bir umut taşıyor demektir.

Bu yönde açıklamalar yapmazsa, yine bilin ki milletvekili olmak umudunu kesmiş demektir.

Bence de kesmeli zaten, Akçakocalı AKP’li milletvekili adayı Mehmet Nazım Pazvant’tır. Hem de ikinci sıradan.

OSB ve limana çevrilecek balıkçı barınağı projelerine olan hâkimiyeti ve ketum kişiliği ,şimdiden AKP milletvekili olmasını garantilemiştir.

Ergun AŞÇI


Editör: N. Cingirt