Logoyu iktidar gücünüzü kullanarak Düzce'ye dayattınız

  • 8.06.2021 06:58

Sayın Başkan, sanırım siz durumu yanlış anlamışısınız; bu memleketin evladı hiç bir kimsenin bence ne Konur Apa-Alp- Gazi ne de Osmanlı Devletinin müessisi büyük komutanlar Osman ve Orhan Gazi ile bir sıkıntısı yoktur ve olamaz da.

Ama Düzce şehrini Konuralp Gazi kurmamıştır ve mezarının bu bölgede bulunabileceğine dair bazı tarihi rivayetler dışında bir bilgi yoktur.

Bugün Konuralp camisi yanında bulunan ve halen tamamlanamamış anıtsal makamda da onun yatıp yatmadığı dahi bilinmemektedir.

Siz Çilimlili'siniz, hatırlarsınız sanırım hala yapılır mı bilmem ama mesela benim çocukluluğumda ve gençliğimde her yıl geleneksel Karaköy mevlitleri düzenlenirdi, oradaki ulu bir kişiyi anmak adına. Ama bir Konuralp'li olarak söylüyorum ki ben Konuralp Gazi'yi anma töreni düzenlendiğini hiç hatırlamam.

Konumuza geri dönecek olursak siz kendinizce muhtemelen dönemin ruhuna uygun olarak ve özellikle tarihi dizlerden mülhem bir populizmle böylesi bir amblemi iktidar gücünüzü kullanarak Düzce'ye dayatmışsınız.

Olabilir ve anlaşılabilir ; ancak sizin gibi düşünmeyen ve belki de daha iyisini yapabilirdik fikrine sahip oldukları için kabul oyu vermeyen muhalefet partilerinin Düzce Belediye Meclisi üyelerini sanki ''Konuralp Gazi'den'' nefret ediyorlarmışçasına bir konuma indirgemeye çalışmak neyin nesi?

Beyefendi, burası Düzce'dir ve çok küçük bir ildir. Kendince bir dokusu ve doğası vardır; zaten amblem çoğunluk oyuyla kabul edilmiş. Kucaklayıcı bir belediye başkanı olarak size düşen şey bu durumdan yağ çıkarmaya çalışmak değil, bizatihi kabul eden etmeyen tüm belediye meclisi üyelerinize teşekkür edip meseleyi kapatmaktı.

Ayrıca yeri geldiği için söylemeden geçmeyeyim; köklü Alman dostum Michael'e bu logoyu göndersem şimdi, o silüetteki figürü kendi atası Otto von Bismarck da zannedebilir...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız