Ekonomi tıkırında

  • 9.08.2020 00:00

 Çıkmış üç beş dış mihrak mızıkacısı, ‘’gavur’’ parası TL karşısında azıcık bir değer kazandı diye ortalığı velveleye veriyor. Üstelik yetmiyor, en kötü durumda dahi dünya döndükçe sevimli yüzüyle verdiği pozitif beyanları eksik olmayasıca damat beyi -aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanı, Sayın Erdoğan’dan sonra devletin ve AK Partinin en önemli kişisi- hedefe koyup istifasını falan istiyorlar. Bu nasıl bir cürettir anlayabilmek mümkün değildir. Bugünkü AK Parti camiasının Erdoğan’dan sonra başlarında görmek istedikleri böylesi bir önemli değeri ekonomide zart zurt oldu diye hedefe koyarsanız twitter’dan da gerekli cevabı alırsınız işte. Yaklaşık 250 bin kişi Bakan Albayrak’ı yedirmeyiz diye tweet atmış. Büyük rakam, gerçi İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifası üzerine atılan yaklaşık bir milyon tweet’in yanında biraz geride kalıyor ama olsun, algı yaratmak için işe yarar bir oran.

Dün, partisinin Alanya kongresine katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Davutoğlu bu konuya değinmiş aslında, ama farklı bir boyuttan. Demiş ki;

“Neymiş efendim, emperyalistlere karşı Hazine Maliye Bakanı'nı koruyacakmışız. Emperyalizme karşı bir mücadele varsa sizin göreviniz bakanı değil milli onurumuz olan Türk Lirasını korumaktır!”

Davutoğlu’nun bu açıklamalarını çok garipsedim doğrusu. Üstelik yine dünya döndükçe sözlerine “eyyyy” diyerek başlayarak tüm dünyayı dize getirmekten kaçınmayasıca asrın müceddidi, reyizi ve her şeyi Sayın Erdoğan’ın da bugün ekonomimizin uçtuğuna ancak bunu görmek istemeyenlerin fitne, fücur ve fesat üretmekten başka bir iş yapmadıklarına dair sözlerini duyduktan sonra, bugünlerde Sayın Davutoğlu ve makul muhalefetle yakın görüntü vermekten kaçınmayan şahsımın ne denli biçare olduğunu yeniden düşündüm ve gözden geçirdim.

Şaka bir yana, gerçeği konuşmak gerekirse ülkemizin durumu tam olarak şudur;

Sayın Erdoğan hakikaten AK Partinin kuruluşuna damga vuran akil ve yetkin devlet adamlarını kendisine parti içinde rakip olabilecekleri korkusuyla partiden uzaklaştırdıktan sonra 2013 Gezi olaylarıyla başlayan süreçle birlikte tüm gelişmeleri öncelikle kendi ailesini güvene almak ve bu nedenle devlete tam olarak hakim olmak mantığıyla değerlendirmiş ve neticede geldiğimiz günde bunu başarmıştır. Tek kaygısı Sayın Davutoğlu’nun da belirttiği gibi bundan sonra her ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmaktır. Başkanlık sistemiyle birlikte elde ettiği güç bunu tamamıyla elverişli kılmaktadır ki, özellikle kendilerine ülkenin geniş kaynaklarını kullanma imkanı verdiği ticari gruplar -hepinizin bildiği- yine devletin (milletin) kaynaklarıyla satın aldıkları %95’lik yaygın konvansiyonel medyayı Sayın damat Berat Albayrak’ın ağabeysi Serhat Albayrak’ın emrine amade kılmışlardır.

Hiçbir AK Partili arkadaşım kendisine pay biçip artistlik yapmasın. Bugün ülkeyi Sayın Erdoğan ve ailesi, kendilerinin güç üfledikleri medya organizasyonları -twitter dahil- ve hamasi televizyon dizileriyle oluşturdukları algılar yönetmektedir. Dün FETÖ’nün yaptıkları, bugün bizatihi AK Parti algı yönetimi merkezlerince -Pelikan gibi- yapılmaktadır.  Ne TBMM, ne yargı ne de yürütme erkleri arasında denetleme ve denge gözetmeyen bir ülkede yaşıyoruz artık. Sırf AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan -ve Berat bey- istediği her şeyi yapabilsin diye.

O yüzden de dolar, euro, sterlin, altın faizler bilmem kaç olmuş hiç sesini çıkarma, otur oturduğun yerde. Halife-i ruyi zemin çözer her halukarda…

Sayın Erdoğan yerinde, düşmanlar çatlıyor ve sen her geçen gün yoksun olup fakirleşiyor olabilirsin; iyi de böyle bir lideri her zaman bulabilir misin be kuzum? Sana ne açlıktan? Ekmeği iki kere haşlayıp ye, ne olur yani? Senin bir reyizin ve anladığım kadarıyla bir dolar 45 TL bile olsa yedirmeyeceği bir veliaht hazine bakanı var.

Sayın Davutoğlu bazen yanlış yerden giriyor. Size ne efendim? Bırakınız Sayın Bakan ve muhterem sayın kayın babası bu alçak Türkiye düşmanı iç ve dış mihrakların hakkından gelsinler. Nasıl olsa bu ülke onlara babalarından kalan bir miras. Aman efendim, size bize ne yani…

Sonuçta her ne kadar biz muhalifler görmek istemesek de,  ekonomi tıkırında ve halk hayatından memnun.

Selam ve esenlikler…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız