Kudüs mitinginden bir fotoğrafın başıma açtığı işler

  • 11.02.2020 00:00

  Bu facebook  adlı sosyal medya organı icat olunup ülkemize ulaştığı ilk yıldan itibaren sıkı kullanıcılarından biriyim. Sonrasında twitter, instagram  gibi nevzuhur  enstrümanlar  daha çok yaygınlaşmışsa bile tarihsel bağlarımız nedeniyle ilk göz ağrımdan hiç vazgeçemedim. Bazı görüş ve düşüncelerimi, hoşuma giden kimi fotoğrafları da ilk önce burada paylaşırım, alışkanlık işte. 

Pazar günü Saadet Partisinin İstanbul’da düzenlediği Kudüs Mitinginde CHP dahil farklı siyasi parti liderlerinin birlikte olduğu bir fotoğrafı -üstelik milli birliğimiz adına sevinç duyarak- yukarıda zikrettiğim favori sosyal medya organında paylaşmam sonrasında ayıktım ülkemizin ne hale geldiğine ve hüzünlendim doğrusu.

Neden bu parti liderleri bir aradaymış? Kemal Kılıçdaroğlu’na mı kalmış Kudüs davasını savunmak?

CHP tarihi boyunca belki de en makul şekilde ‘’İslamcı‘’ Müslümanların sahiplendiği Filistin ve Kudüs davasını desteklediğini ve yanlarında olduğu mesajını bu miting vesilesiyle açıkça vermiş olmadı mı? Milli dayanışmaya ve hatta her ne kadar konjonktürel nedenlerle de olsa zaman zaman İsrail politikaları konusunda sapmalar yaşayan ve ancak her eline geçirdiği fırsatta İsrail’e zehir zemberek sözler eden AK Parti ve Erdoğan iktidarına da bu vesileyle ellerini rahatlatacak bir tutum göstermiş olmadı mı?

Yok olmamış, zinhar! Samimi değilmiş, Suriye konusundaki tavrıyla bu söylemleri uyuşmuyormuş. Elhak, doğrudur da, Suriye konusu başka bir şey, Filistin davası ise apayrı bir şeydir. Ayrıca Türkiye’de önemsenecek oranda seçmen kitlesini temsil eden bir parti genel başkanının -kim düzenlemiş olursa olsun-  Kudüs mitingine katılıp destek vermesi sevinilecek bir gelişme değil midir?

Yok, değilmiş  ömrünü rahmetli Erbakan’ın yolunda harcayan amcalarımızın çocuklarının yazdıklarından anladım tüm bunları. Arzuları sanki  CHP başkanının çıkıp ‘’Bu AKP halt ediyor, Kudüs   tabii ki İsrail’in doğal başkentidir. Sayın Trump liderliğindeki ABD en doğru kararı vermiştir. Buna karşı çıkmak aymazlıktır, tarih bilmezliktir ve AKP insanlık tarihine ihanet etmektedir ‘’ demesiymiş.

Adam bu konuda senin yanındayım diyor ve bunu dahi kabul edemiyorlar. Nasıl bir ülke inşa ettik Ya Rabbim! Bazıları sanki sadece Erdoğan konuşsun ve diğerleri sussun istiyorlar. Kimse fikir beyan etmesin, sadece o söylesin diyorlar. Kendi şahsiyetlerini zaten yok etmişler de, kişilik ve varlık gösteren herkese düşmanlığı da görev edinmişler.

Bazıları da ‘’vay efendim bu adamlar nasıl bir araya gelebilirlermiş’’ türküsü söylüyorlar, Sayın Davutoğlu’na çakmak için. ‘’Hak bir dava uğruna dayanışmada kimliklere bakılmaz, bu aynılaşmak anlamına gelmez, zaten herkesin iddiası ve partisi bu nedenle ayrı‘ ’diyorum, dinleyecek ve anlayacak beyin hücrelerini maalesef çok zaman önce öldürmüşler, buna tanıklık etmek çok üzücü.

Sevgiyle, içten bir fotoğraf paylaştım -üstelik Sayın Erdoğan’ın İsrail politikasını da destekleyecek- ve ardından bir fotoğraf çektim. Ve kederlendim senin için eyyy AK Parti!

Etrafında düşünsel derinliği, sabrı ve tahammülü olan hiç kimseyi bırakmayacaksın bu gidişle, salt nobranlar dışında.  Çok yazık olmuş emeklerimize, bir başka mahalle çocuğunun senin hak davana omuz vermesine dahi dayanamıyorsun artık, iktidarı elimden alır mı acep korkusuyla.

Bir fotoğraf paylaştım ve çok resimler çektim.

Selam ve esenlikler…

 

Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu, Saadet Partisinin mitinginde buluştu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız