Ankara Ekspresi yola çıkarken…

  • 14.01.2020 00:00

  Bugün dehşetli mutluyum! Uzunca süredir ‘’dost saydıklarına’’ kendince doğru ve hak bildiklerini özgün üsluplarıyla tavsiye etmek dışında hiçbir günaha bulaşmamış bir yazarçizer takımıyla yollarımızın kesişip, ortaya böylesi akil bir internet sitesi-yayın organı ya da sanal mevkutesi- çıktığı için.

Bugün muhteşem gururluyum!  Zamanında doğru saiklerle iyi ve adil işler yapan iktidar sahiplerine olabildiğince destek veren, ancak yanlışlara ve hevaya sapmaya başladıklarında ise; ‘’durun kalabalıklar (arkadaşlar), bu cadde çıkmaz sokak’’ diyebilme cesaretini göstermeleri nedeniyle akıl almaz ambargolara maruz kalıp, asla hakka dair duruşlarını bozmayı akıllarından bile geçirmeyen yürekli, yiğit dostlarla aynı çatı altında olduğum için.

Bugün inanılmaz ümit varım!  Çünkü gelecek umudu olanlarındır, onlardan biriyim ve böylesi dostlarla birlikteyim çok şükür. Hatta bir gün en iflah olmaz sanılan bir iktidar sahibininin dahi başını iki eli arasına alıp ‘’ tühh ne yaptım ben, neden bunca nitelikli dostlarımı, dava arkadaşlarım  ve yoldaşlarımı  trenden attım yada buna yeltendim, ne adına ve hangi yanılgıyla böylesi işleri girişip onların onur ve haysiyetlerini üç paralık etmeye kalkıştım, bakın sonunda ne hale geldik’’ diyerek özeleştiri yapabileceğine dair hayali umutlar dahi besliyorum bugün.

Bugün yeni bir başlangıcın sevincini yaşıyorum dostlar! Ankara Ekspresi artık yola çıkmıştır ve bu trende tüm kompartımanlar birinci sınıftır, istisnasız. Onca hızlıyız, bunca deler gideriz, acaibiz gibisinden iddialarımız yoktur.  Bizimle bu yolculuğa çıkmak isteyen dostlara teklifimiz bazen bahar, bazen zemheri , kimi vakit geçit vermez çetin dağlar ve ışıksız tüneller, arada güneşli günler düz geçitler, olur ya bazen de güzergahtaki raylara yapılabilecek sabotajlardır.  Ancak varmak istediğimiz , herkes için huzurlu, mutlu, dingin, güvenli, istikrarlı ve adil bir geleceğin mümkün olabildiği bir istasyondur. Sahi, bunca pespayelik ve kokuşmuşluklarla dolu bir dünyada ve özellikle ülkemizde hakikaten umut ve çözüm vaat eden yeni bir gelecek seferine çıkma vakti gelmedi mi? Ve bu trende bariz namussuzlar; yani işi gücü dünyevi çıkarlar  peşinde koşmak olan, bunu yaparken  hiçbir ahlaki değer ve ilke tanımayıp tüm  kutsallarımızı vebalini günahını umursamaksızın dejenere etmekten de kaçınmayan süfli mahluklar dışında tüm kesimlere yer vardır, olacaktır.

Bugün bir başka hevesliyim! Türkiye’nin son seçilmiş Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun tüm korku duvarlarını yıkarak kurduğu Gelecek Partisi tanıtım bildirgesinde özetle söylediği gibi, bu vatan ya tek bir adam ve etrafına çöreklenmiş olan  akraba eş dost nüfuzuyla yönetilen yarı totaliter bir nepotist cemaat cumhuriyetine dönüşecektir, ya da bu millet duruma el koyarak insan şeref ve özgürlüğünü önceleyen, ortak aklı harekete geçirip milli birliği ve aidiyet duygusunu tahkim edecek, ekonomi yönetiminde şeffaflığı, kamu yönetiminde ise denetim-denge esasına dayalı ve erklerin tam olarak birbirinden ayrıştığı güçlü bir demokratik parlementer sistemi yeni baştan inşa edecektir. İşte bu milletin bir ferdi olarak ben de bu minvalde demokratik parlamenter bir sistemin oluşturulabilmesi için Gelecek Partisi’nin vereceği mücadelede yanlarında olacağım inşallah. Bu vesileyle Hakan Albayrak kardeşimin koordinatörlüğünde Ankara Ekspresi internet sitesinin bir elemanı olarak biteviye bir hevesle yazacağımı da belirtmek isterim.

Bugün artık tahammül değil sefer günüdür diyorum, üstat Mustafa Kutlu’nun tüm okuyanlarını derinden etkileyen unutulmaz eserinden mülhem. Zira söylemek istediklerimizi biriktirip susmaya daha öte mecalimiz kalmamıştır.

Ankara Ekspresinin haktan, adaletten, temel insan hak ve özgürlüklerinden, güçlerin kesin olarak birbirini  denetler şekilde ayrışmasından,şeffaf devlet ekonomisi ve istisnasız fırsat eşitliğinden yana tavır ve duruş sergileyen tüm makul siyasi oluşumları destekleyeceğini biliyorum ve tüm bu çevrelerin de aynı hassasiyet ve saygıyla  www.ankaraekspresi.com sitemize ilgi göstereceğine inanıyorum.

Bugün hoş duygular var içimde!..

Ankara Ekspresi gelecekte her şey daha iyi olsun diye yola çıktı. Umarım bu kuşatıcı seferde tüm iyi ve vicdanlı insanlarla yolumuz kesişir.

Selam ve esenlikler..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız