Koronavirüs vaka sayısı açıklandı: Yeni rekor

Sağlık Bakanlığı tarafından 2 Şubat Kovid-19 günlük vaka ve can kaybı sayısı açıklandı. Sağlık Bakanlığı'nın güncel koronavirüs tablosuna göre; can kaybı 217, vaka sayısı 110 bin 682 olarak gerçekleşti. Bu vaka sayısı koronavirüste yeni rekor olarak kaydedildi.

 Koronavirüs vaka sayısı açıklandı: Yeni rekor
2.02.2022 - 19:39
Haber Merkezi
534

Günlük koronavirüs tablosu her akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor. Koca, sosyal medya hesabından duyurduğu vaka sayıları ile vatandaşlarımızı koronavirüs için uyarıyor.

2 ŞUBAT KORONAVİRÜS TABLOSU

2 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de bugün 457 bin 885 test yapıldı. Koronavirüs tablosuna göre 110 bin 682 vaka sayısı, 217 can kaybı yaşandı. İyileşen hasta sayısı ise 86 bin 671 olarak açıklandı.

basliksiz-4as.jpg

BAKAN KOCA'DAN KORONAVİRÜS UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan "İlk kez dün günlük vaka sayısı 100 binin üzerine çıktı. 100 bin gibi bir sayının bundan 6 ay, 1 yıl önceki anlamı ile bugünkü anlamı aynı değil. Vakalar genellikle Omicron kaynaklı ve hastalık hafif seyrediyor. Kişisel tedbirlere uyup, aşılarımızı yaptırarak bu tabloyu aşacağız" açıklanmasında bulundu.

İlk kez dün günlük vaka sayısı 100 binin üzerine çıktı. 100 bin gibi bir sayının bundan 6 ay, 1 yıl önceki anlamı ile bugünkü anlamı aynı değil. Vakalar genellikle Omicron kaynaklı ve hastalık hafif seyrediyor. Kişisel tedbirlere uyup, aşılarımızı yaptırarak bu tabloyu aşacağız.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız