Köpeğe çarpan sürücüden örnek davranış

Sokak köpeğine çarpan otomobil sürücüsü, yakında bulunan veteriner kliniğine haber verdi. Klinikte bulunanlar sokak köpeğini sedye ile taşıyarak müdahale etti. Sokak hayvanına müdahale eden Veteriner Hekim Sinem Abanur Aşıkoğlu; “Kazalarda yaralanan sokak hayvanlarının tedavi masraflarını trafik sigortasının karşıladığını söyledi.

6.05.2021 - 09:44
1172

 Kaza, Kültür Mahallesi Akçam Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre plakası alınamayan otomobilin sürücüsü, önüne aniden çıkan sokak köpeğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle sokak köpeği yerde kalırken, sürücü ise olayın yakınında bulunan veteriner kliniğine haber verdi. Klinikte bulunan veteriner hekimler Sinem Abanur Aşıkoğlu ve Mustafa Aşıkoğlu klinikteki sedye ile yaralanan sokak köpeğini kliniğe kadar taşıdılar.

   Klinikte kontrol altına alınan Sokak köpeğinin röntgenin çeken Veteriner hekim Sinem Abanur Aşıkoğlu, sokak köpeğinin ön ve arka bacaklarında çarpmaya bağlı kırıklar olduğunu belirterek; “Çarpan sürücü direk geldi ve bize haber verdi. Kaza yan sokağımızda olmuştu. Hemen sedye ile aldık ve kliniğimize getirdik. İlk önce ağrı kesicilerini ve kan durdurucu işlemlerini yaptık. Şimdi de röntgenlerini çektik. 2 tane net kırık var. Gerekli tedavilerine vakit kaybetmeden başlayacağız” dedi.

“Kazalarda yaralanan sokak hayvanlarının tedavi masrafların trafik sigortası karşılıyor”

   Veteriner Hekim Sinem Abanur Aşıkoğlu; “Tedavi masrafları vakadan vakaya değişiyor. Kaza anında hekim arkadaşlar hemen ilk müdahalesini yapıyorlar. Zaten çıkan maliyetleri sürücüler trafik sigortasından karşılatabiliyorlar. Sürücüler veteriner hekimlere yaralanan hayvanı getirecek, emanet edecekler, sürecini takip edecekler. Bize yaptıkları ödemeye karşın hazırladığımız rapor ile de masraflarını trafik sigortasından geriye alabiliyorlar” dedi.

   Diğer taraftan sokak köpeğine çarpan sürücünün veteriner hekimlere haber verme anı ve yaralı sokak köpeğinin sedye ile veteriner kliniğine sedye ile taşınma anı da güvenlik kameralarına yansıdı.

KAYNAK: HABERLER .COM


Editör: N. Cingirt