HASTANE ÖNÜNDE KUYRUK HİÇ AZALMIYOR

Vaka sayılarının yüz binde 500’leri geçtiği Düzce’de korona virüs testi olmak isteyen yüzlerce kişi, hastane önünde kuyruk oluşturmaya devam ediyor.

HASTANE ÖNÜNDE KUYRUK HİÇ AZALMIYOR
26.04.2021 - 18:53
835

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, illerin risk haritasını açıkladı. Buna göre Düzce’de vaka sayıları 100 binde yüzde 521.38 olarak açıklandı. Vaka sayılarının giderek arttığı Düzce’de, hastane önünde de korona virüs test kuyrukları oluştu.

 TEDBİRLERİN ETKİSİ BU HAFTA BELLİ OLUR

Bilim Kurulu’nun önermesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından başlatılan ek tedbirlerin sonuçlarının etkisini bu hafta görebileceklerini belirten Düzce il Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de vaka artışları ile ilgili olarak sağlık tesislerimize müracaatlar artıyor. Bu yüzden sağlık bakanımızın da açıkladığı gibi maske mesafe hijyen kurallarına uymamız, kapalı alanlardan mümkün olduğu kadar uzak durmamız gerekiyor. Asgari ihtiyaçlarımız haricinde çok fazla kapalı alanlarda bulunmamak ve maske ile hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Alınan tedbirlerin etkisi bu hafta ortaya çıkacaktır. Belli bir oranda azalacağını düşünüyoruz. Tabi yine de takip etmemiz lazım” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız