Doktorla tartıştı, araya giren ebe ve hemşireyi...

Sağlık çalışanları infiale yol açan 'Ekrem Karakaya' cinayetini kınamak ve sağlıkta şiddetin son bulması için ülke genelinde 2 gün eylem yaparak devlete çağrıda bulunmasına rağmen sağlıkta şiddet devam ediyor. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SEAH) doktorla tartışan bir hasta yakını, araya girmeye çalışan ebe ve hemşireyi darbetti.

Doktorla tartıştı, araya giren ebe ve hemşireyi...
11.07.2022 - 15:28
Kaynak: Haber Merkezi
3589

Türkiye'de son yıllarda tırmanan sağlıkta şiddet bir türlü son bulmuyor. Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın yasını tutarken bir haber de Sakarya'dan geldi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniğinde tedavi gören bir hastanın yakını doktorla tartıştı.

EBE VE HEMŞİRE HASTA YAKINININ ŞİDDETİNE MARUZ KALDI

Tartışmanın büyümesi üzerine araya giren ebe ve hemşire, hasta yakını tarafından darbedildi. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle olay sona erdi. Sağlık çalışanları daha sonra hasta yakınından şikayetçi oldu. Polis ekiplerince karakola götürülen hasta yakını ile sağlık çalışanlarının ifadesine başvuruldu.

"ŞİDDET EYLEMLERİNİN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ"

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü, ebe ve hemşirenin darbedilmesini kınadı.

Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik sözlü ve fiili şiddet olaylarının yaşanmasının üzülerek takip edildiği vurgulanan açıklamada, "Son olarak bugün SEAH Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniğimizde iki sağlık çalışanımızın darbedilmesini de esefle kınıyoruz. İşi insanlara şifa dağıtmak olan hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet eylemlerinin sonuna kadar takipçisiyiz." ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, Sakarya'da görevli ortopedi doktorunu sosyal medya üzerinden tehdit ettiği öne sürülen kişinin de polis ekiplerince ifadesi alındı.


Editör: N. Cingirt