Maskeler Fora!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kapalı mekânda maske zorunluluğu kalktı

Maskeler Fora!
26.04.2022 - 15:56
Haber Merkezi
949

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kalktığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca eşliğinde toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi.

Bakan Koca'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, maskenin kaldırılıp kaldırılmayacağına ve tedbirlerin devamına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"KOCA DEVLETLERİN MASKE KAPMA KAVGASINA GİRİŞTİKLERİNE ŞAHİT OLDUK"

Ülkemize ve milletimize verdiğiniz hizmetler sebebiyle her birinize şükranlarımı sunuyorum. Dünyamızın 2 yılı bu salgın altında geçti. Bu süreç kısa sürede üretimden tüketime, spordan eğitime kadar her alanını etkileyen topyekûn krize döndü. Hastaneden sağlık personeline, solunum cihazından aşıya kadar ciddi sıkıntılar yaşandı.

Koskoca devletlerin havalimanlarında, sınır kapılarında maske kapma kavgasına giriştiklerine malum hep birlikte şahit olduk. Devletlerin yönetim becerileri sınandı.

BİLİM KURULUNU TEBRİK ETTİ

Türkiye tüm bu sınamalardan alnının akıyla çıkabilen az sayıdaki ülkelerden olmuştur. Sağlık altyapımız ve fedakarlıklarına şahit olduğumuz sağlık çalışanlarımız ile Sağlık Bakanımızın koordinasyonuyla dünyaya örnek bir varoluş mücadelesi ortaya koyan bu heyeti kutluyorum.

Merhum Cemil Taşçı hocamız, merhum Murat Dilmener hocamız, merhum Feriha Öz gibi salgında hayatını kaybeden hocalarımızın isimlerini verdiğimiz hastanelerimizi bu mücadelemizin sembolü olarak görüyoruz.

Vatandaşlarımızı virüse karşı korumak için dünyada geliştirilen her yöntemi, her aracı en hızlı şekilde ülkemize kazandırarak mücadeleyi özellikle ön plana çıkardık. Kendi verilerimizi analiz ettikçe bilgilerimizi geliştirdik. Kendi mücadelemizi oluşturduk.

MASKE ZORUNLULUĞU KALKTI

Bugün dünyada kendi aşısını üretebilen dokuz ülkeden biri durumundayız.

Kendi güvenlik ve refahları dışında hiçbir şeyi umursamayan ülkelerin bencilliği tarihin utanç sayfalarına kaydedildi.

Maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız