Akçakoca Alarm Veriyor!

 Akçakoca Alarm Veriyor!
8.09.2020 - 08:38
5824

Akçakoca’da koronavirüslü hasta sayısı hızla yayılıyor. Günlük vaka sayısının 5 ile 10 hasta arasında değiştiği  Akçakoca’da,  Devlet Hastanesi idari bölümde çalışan bayan görevlinin korona virüse yakalanması, Akçakoca’da alarm zillerinin çalmasına neden oldu. Yetkililer, havaların soğumaya başlamasıyla  birlikte hastalığın daha da artış göstermesinden endişe ediyor.

Kurban Bayramı tatili ve yaz sezonun başlamasıyla birlikte büyük şehirlerden Akçakoca’ya taşınan korona virüs, Akçakoca’da vaka artışlarının hızla artmasına neden oldu. Hasta sayısının 150’lere, virüse bağlı bulaşı sayısının 300’leri geçtiği Akçakoca’da, fındık toplamak için köylerde bulunan vatandaşların okulların açılacağı 21 Eylül tarihine doğru şehre inmesiyle birlikte, vaka sayısının daha da artmasından endişe ediliyor.

 Akçakoca’da maske ve sosyal mesafe kurallarının daha sıkI denetlenmesini isteyen kimi yetkililer, " ne kadar çok insanla muhattap olursanız, o kadar virüs artıyor. Vaka artışları kendi kendine olacak bir şey değil, temas, gidiş - gelişler ne kadar artarsa sorun o kadar artar. Bu nedenle karantina tedbirlerinin daha müeyyideli şekilde uygulanması artık zorunlu hale gelmeli", İfadelerinde bulundular.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • VATANDAŞ
    VATANDAŞ
    3.04.2021 18:41

    Gelsin turistler 3 yada 5 esnaf para kazansın.Olacağı buydu.Şimdi rahat edin bakalım.Kazandığınıza değdi mi.Turist gelsin diye kendinizi parçaladınız.Peki denetim yapıldı mı .Maske sosyal mesafe hak götüre böyle idare olunca bu millet daha çok acı çeker

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız