AKÇAKOCADA TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR.

AKÇAKOCADA TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR.
14.08.2020 - 21:48
5730

 Akçakoca’da vaka sayıları hızla artıyor. Son alınan bilgilere göre, Akçakoca genelinde 10 korona virüs vakası tespit edildi. Yetkililer,  100’lerce kişinin ise karantinaya alındığı bilgisini paylaştı.

Sağlık ilçe müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, fındık sezonun başlamasıyla birlikte yapılan corona testlerinde  Akçakoca ilçesinde 10 corona virüs vakasının tespit edildiği öğrenildi.

Akçakoca merkezinde 5 kişi ve buna bağlı onlarca aile ferdi karantinaya alındı. Mevsimlik fındık işçilerinin gelmesiyle birlikte vaka sayıları köylerde pik yapmaya  başladı. Dayıbaşları tarafından Akçakoca’nın çeşitli köylerine fındık toplanması için gönderilen işçi guruplarının bulunduğu   Arabacı köyü, Yeşilköy ile Beyören köylerinde korona virüs vakası saptandı.

Korona teşhisi koyulan işçiler ile bunlarla teması olduğu öğrenilen yüzlerce işçi grubu ile tarla sahipleri, bulundukları bölgede karantina altına alındı.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmediğini söyleyen yetkililer, eğer kurallara uyulmaz ise, vaka sayılarının hızla artacağını söylediler.