Akçakoca’da 5 kişi koronaya yakalandı, 50 kişi karantinaya alındı

Akçakoca’da 5 kişi koronaya yakalandı, 50 kişi karantinaya alındı
13.08.2020 - 07:25
5248

 Akçakoca İlçesi Sağlık Müdürü Numan Çabuk, fındık toplama sezonun başlamasıyla birlikte ilçe genelinde koronaviris vaka sayısının hızla arttığına dikkat çekti.

Çarşamba günü 5 yeni korona virüs vakası daha tespit ettiklerini açıklayan Çabuk, 50’den fazla yakın teması karantina altına aldıklarını açıkladı. Numan Çabuk önlem olarak, sosyal mesafenin, maske kullanımının ve hijyenin  önemini dikkat çekti.

Numan Çabuk yaptığı açıklamada şu konulara dikkat çekti…

“ Değerli Akçakocalılar,  İlçemizde bulunan Covid-19 vakası ve vaka temaslısı kişi sayısının  her geçen gün arttığını, gün içerisinde de 5 yeni vaka ve 50 küsur yeni temaslının tespit edildiğini üzülerek belirtmek isteriz.

Sayıları bildirmemizdeki amaç sizleri paniğe sevk etmek değil, durumun ciddiyetini, sosyal mesafenin, maske kullanımının ve hijyenin  önemini hatırlatmaktır.

 İlçemizde bulunan kişi sayısının ve sosyal hareketliliğin arttığı bu günlerde de her zaman olması gerektiği gibi, tedbiri elden bırakmayalım. Unutmayın! Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir” ifadelerinde bulundu.