Kendine gel Akçakoca! 2 günde 5 Corona Virüs Vakası çıktı

Kendine gel Akçakoca! 2 günde 5 Corona Virüs Vakası çıktı
25.07.2020 - 10:23
6499

 Tatilcilerin Akçakoca’ya gelmesiyle birlikte Akçakoca’da vaka sayıları hızla artmaya başladı. Sağlık müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, son 2 günde 5 vaka, 50’ye yakın temaslı hasta teşhisi koyuldu.

Sağlık müdürlüğü yetkilileri, 5 vakadan 2’sinin Faklılı köyünde, 2’sinin Çayağzı köyünde ve 1 vakanın da Aktaş köyünde tespit edildiğini belirttiler.

Uzun süredir her şeyin yolunda gittiği Akçakoca’da, İki günde 27 Corona Virüs vakası tespit edilmesi “İkinci Dalga” endişesini akla getirdi. Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların rahat davranması ve vaka sayılarının artması sağlık yetkililerini endişelendiriyor.

Kurban Bayramında şehir dışından gelecek olanlarla birlikte kılınacak Bayram Namazı, Bayramlaşma törenleri vaka sayılarını çok daha artıracak gibi görünüyor.

Yetkililer, bugünden itibaren sosyal mesafe ve maske kuralının uygulanması, temastan kaçınılması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorlar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • S.ACAR
  S.ACAR
  3.04.2021 18:41

  Bu haber doğru değil. Eşim ve ben cayağzinda tatil yaptik. Dedem gili ziyaret ettik. Izinin sonunda almanyaya dönmek icin Düzce'de Corono testi yaptik. Positif cikti. Ama biz bu teste inanmadik. Almanya yolundaydik bu haberi aldığımızda. Almanyada testi tekrarlandık. Ve negatif cikti! Boşuna bizi sıkıntıya soktular. Ve ailemi karantinaya aldılar. Muhtar boşu boşuna herkese söyledi. Bu haberi düzeltirseniz sevinirim. Almanyadan selamlar.

 • Rıdvan ACAT
  Rıdvan ACAT
  3.04.2021 18:41

  Çayağzı köyünde İki ayrı kişide koronavirüs vakası görüldüğü haberi doğru değildir. Köyümüzden uzun yıllar evvel Almanya’ya yerleşmiş bir ailemizin geri dönüşü esnasında havaalanında yapılan test sonucu aile bireylerinden birinde pozitif sonuç alınmış ve bahsi geçen ailemiz istanbulda 5 gün gözetim altında tutularak yolculuklarını tamamlamıştır. Şu an için köyümüzde hiçbir olumsuzluk olmayıp, ziyaret esnasında temasta bulundukları insanlar tedbir amaçlı ikaz edilmiştir. Dolayısıyla insanları panik ettirecek bir durum yoktur, olmaması içinde her türlü tedbir muhtarlığımızca alınmaktadır. Bu tür haberlerin köyümüz veya turizm hareketliliğinin yaşandığı diğer köylerimiz için yapılmasını doğru bulmuyor. Haber yapılırken Yaratacağı olumsuz etkilerinde göz önünde bulundurulmasını siz değerli basın çalışanlarımızdan özellikle istirham ediyorum.

 • Kirazlı'da define arayan 4 kişiden biri öldü.
  Kirazlı'da define arayan 4 kişiden biri öldü.
  3.04.2021 18:41

  Adam Ayasaofya'ya gidip tarihe geçerken, biz sokağa çıkamayacağız.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız