Vaka sayıları katlanarak artıyor...

Hafta başında 150 olan vaka sayısının artarak bin anda 200lere dayanması tedirginliğe neden olmaya başladı...

Vaka sayıları katlanarak artıyor...
1.05.2020 - 19:46
4781

 Türkiye’de binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs salgınında son dönemde vaka sayılarının düşmesiyle birlikte izolasyon kuralları unutulup rehavet başlayınca vaka sayıları katlanarak artmaya başladı. Her gün daha da kötüye giden korona virüs vaka sayılarını düşürmek için izolasyon kurallarına uymak şart.

Türkiye’de binlerce insanı hayattan kopartan korona virüs salgınında son haftalarda düşük çıkan vaka sayıları, insanların rehavete kapılmasıyla yeniden artmaya başladı. Yetkililerin yüreklerini ağızlarına getiren artışın yeniden düşmesi için ise Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca’nın her basın toplantısında dediği gibi kişisel izolasyon , temas kurallarına uymak ilk öncelik. O nedenle insanların gerekmedikçe evden çıkmaması gerekirken, çarşı Pazar gezmeleri, PTT ve banka önü kuyruklarında ise sosyal mesafenin mutlaka korunması gerekiyor. 

Yazı evde geçirmemek için lütfen evde kal Düzce

Düzceliler son haftalarda korona virüs salgına bakış açısını değiştirip COVİD-19 salgını ciddiyetini kaybedince vaka sayıları katlanarak artmaya başladı. Hafta başında 150 olan vaka sayısı bir anda 200'lere çıktı. Korona virüsü bitirmenin ilk yolu ise pandemiyi ciddiye alarak kısa sürede olumlu sonuçlar almaktan geçiyor. Ciddiye alınmadığı takdirde ise Düzce yaz ayını evde geçirmek zorunda kalacak. Tatiller yapılamayacak. Düzce 2 hafta çıkmamaya tahammül edemezken bütün bir yılı evde geçirmek zorunda kalacak. 2 Haftalık izole hayat tüm yazı ve bütün yılı kurtaracak.

İzole hayat ve ailenizle bir temastan kaçının

Tems yoluyla bulaşan korona virüs bütün ev halkını hasta edebiliyor. O nedenle uzmanlar izolasyon ve temastan kaçınılması gerektiğini özellikle vurgulayarak virüsü taşıyan babanın anne ve çocuklarına, çocukların ise anne ve babaları da dahil ev halkına bulaştırmasına neden olabildiğini. Bu nedenle temastan kaçınmanın hastalıktan korunmak için çok çok önemli olduğunu vurguluyorlar.

Hasta ziyaretine gittiler, virüsü kaptılar

Korona virüs (COVİD-19) Pandemisi ile mücadele bir yandan devam ederken, Düzce'de şok bir olay meydana geldi. Korona Virüs hastalığını yenerek evine giden bir kişiyi komşuları ve akrabaları geçmiş olsun ziyaretine gitti. Ziyaret sonrasında 1 kişide belirtiler çıkınca Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne giderek test oldu. Testi pozitif çıkınca filyasyon ekibi diğer kişilere de giderek test gerçekleştirdi. Hasta ziyareti yapan 9 kişide Korona virüs testleri pozitif çıktı. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Gökhan
    Gökhan
    3.04.2021 18:41

    Bu nasıl iş iyileşti diye eve gönderilen hasta demekki iyileşmeden eve gönderildi tamam ziyarete gidenler yanlış yapmış ama hastanedekilerde bu olaydan sorumlu

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız