YIĞILCADA İLK KORONAVİRÜS VAKASI !

YIĞILCADA İLK KORONAVİRÜS VAKASI !
31.03.2020 - 15:23
2354

 Yığılca ilçesinde ilk koranavirüs  vakası tespit edildi.Edinilen bilgilere göre İlçe Devlet hastanesinde çalışan bir sağlık personelinin çocuğunda koranavirüs tespit edildiği belirtildi.

Sağlık memuru sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda korana testinin pozitif çıktığını bildirdi.

Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

“Yurt dışından gelmesi sebebiyle 5 gündür evde karantinada olan oğlumun, dün ateşi yükselmesi üzerine başvurduğumuz Hastane de Covid19 testi pozitif çıkmıştır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Bakanlığımızın süreç ve takibine tabiyiz. Oğlumun bizim haricimizde hiç kimseyle teması yoktur. Müsterih olunuz. Bulaş, yüksek olasılık yurt dışı kaynaklı görülmekte birlikte sağlıkçı olmam ve öksürük şikayetimin oğlumdan önce olması nedeniyle tedbir amaçlı bana da bugün test uygulanacaktır. 10 Marttan bugüne sağlıkçı olmam itibariyle ile olası gizli taşıyıcı olmamak adına maskesiz hiç sokağa çıkmadım, iş yerimde de sürekli taktım. Aynı şekilde sosyal mesafemi hep korudum. Tedbir bizden takdir Allah'tan dedim. Yine aynısı söylüyorum Allah'ım ben tedbirimi uyguladım. Takdir senindir. Doktorumuzun da tek sevindiği konu, karantina ve tedbir kurallarına uymuş olmamız oldu. Yükümüzü hafiflettiniz dedi. İnşallah öyle olmuştur. Lütfen sizler de bu virüsü önemseyin. Talimatları dikkate alın. Tedbirinizi sonuna kadar bırakmayın. Karantina kurallarına sıkı sıkı uyun. Bu süreçte bir müddet telefonlara bakamayacağım. Anlayışınıza sığınıyorum.  Selam ve dua ile Allah'a emanet olun diyorum”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız