Korkulan oldu...Koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti

Son dakika... Türkiyede koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti. Toplam hasta sayısı 98 oldu...

Korkulan oldu...Koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti
18.03.2020 - 06:19
2006

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs (corona virüs) nedeniyle bir hastanın hayatını kaybettiğini söyledi. Hastanın 89 yaşında olduğunu ve koronavirüsünü Çin temaslı bir çalışanından aldığının bilgisini paylaştı. Sağlık Bakanı ayrıca Türkiye'deki toplam vaka sayısının 98'e yükseldiğini açıkladı.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı. 89 yaşındaki hastanın virüsü Çin temaslı çalışanından aldığını belirten Bakan Koca, "Bugün 51 yeni vaka daha meydana geldi. Toplam hasta sayımız 98 oldu" dedi.

BU HASTALIKTA ÖLÜM ORANI SANILANIN ALTINDADIR

Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi'nde koronavirüste son durumla ilgili açıklama yaptı."Koronavirüs solunum yolu üzerinden bulaşıyor. Kalabalık ortamlar en riskli ortamlar" diyen Bakan Koca, "Çocuklar ve gençler virüsü kolayca kapabiliyor ama bu yaş grubunda ölüme neredeyse rastlanmıyor. Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın altındadır" ifadelerini kullandı.

BUGÜN İLK HASTAMI KAYBETTİM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Koronavirüsle mücadelede bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız. 89 yaşındaki bir vatandaşımız malesef hayatını kaybetti. Çinli bir çalışanından virüs bulaşmış" ifadeleriyle Türkiye'de koronavirüsten ilk ölümün gerçekleştiğini duyurdu.

TOPLAM HASTA SAYIMIZ 98 OLDU

Bugün 51 yeni koronavirüs vakasının daha meydana geldiğini dile getiren Bakan Koca, "Toplam hasta sayımız 98 oldu. Avrupa ile sınırlarımızı kapattık. Bu günler böyle gitmez, iyileşen hastalar var" dedi.