Köpek sevgisi insan olmanın ölçütüdür!

Haber sitemizde yer alan “Başıboş köpekler çocukları korkutuyor” haberine tepki gösteren Akçakocalı hayvanseverler, “ köpek sevgisi insan olmanın ölçütüdür “ diye tepki gösterdiler.

Köpek sevgisi insan olmanın ölçütüdür!
6.02.2013 - 21:56
3725

  Her grup, çevre, siyasi düşünceye eşit mesafede durmaya çalışan Akçakocatv Haber sitesi, Akçakocalı hayvan severlerden gelen bu açıklamayı okurlarımızla paylaşmayı yayın ilkelerimiz açısından bir borç bilir.

 

İŞTE O AÇIKLAMANIN TAMAMI:


İLÇEMİZDE YAŞAYAN SOKAK KÖPEKLERİ SALDIRGAN DEĞİLLERDİR.

 

 

  Akçakoca’da yaşayan sokak köpekleri, Akçakoca Hayvandostlarının, Akçakoca Kent Konseyi sokak hayvanları çalışma gurubunun ve Haytap’ın

Koruması altında olup, her türlü bakımları yapılmaktadır.

Akçakoca Kent Konseyi, Akçakoca Belediyesi ve Haytap işbirliği yaparak

belli bölgelere beslenme odakları ve kulübeler yerleştirmiştir.

Basında “ başıboş sokak köpekleri” olarak sergilenen köpekler beslenme odağı yakınında görüntülenmişlerdir. Ve asla saldırgan davranış göstermemektedirler.

 

Akçakoca’daki Sokak köpeklerinin çocukları korkuttuğu ise külliyen yalandır. Çocukların korkmasının tek nedeni; hayvan sevgisinden yoksun büyütülmeleridir. Hayvan sevgisi ile büyütülmeyen ve köpeklere yabancı olan çocuklar; kendilerine sevgiyle bakan, kuyruk sallayan köpeklerden bile korkmaktadır.

 

Basın bu korkuyu büyütüp, “köpekler toplatılsın” gibi insani olmayan,

Ve Bir başka canlının yaşam hakkına saldıran haberleri yapmak yerine;

Saldırgan köpek ile saldırgan olmayan köpekler arasındaki farkı anlatırsa

Çocuklarımızı gereksiz korkularından kurtarmaya hizmet etmiş olur.

 

SİZE DOĞRU KUYRUK SALLAYARAK GELEN KÖPEĞİN SALDIRMAK NİYETİ

YOKTUR.

 

Sokak köpekleri, çekinerek insana yanaşırlar, genellikle elinizde poşet varsa bir parça yemektir istedikleri… “hoşt” dediğiniz de uzaklaşırlar. Sahipli köpekler ise kendilerine güvenlidirler ve eğer sahipleri tarafından sert ve saldırgan yetiştirilmişlerse size doğru kızgın bir tonda havlarlar.

SAHİPLİ KÖPEKLERİN DAVRANIŞLARINA BAKIP GARİBAN SOKAK KÖPEKLERİNİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇİN.

 

İNSAN DÜNYADAKİ TEK CANLI TÜRÜ DEĞİLDİR.

 

Diğer canlılarla birlikte yaşamayı öğrenmek; artık bir lüks değil, zorunluluktur. Her türlü gürültü kirliği yaratıp, köpeklerin havlamalarından şikayet etmek, insan olarak kendi yarattığımız sonuçları görmemek anlamına gelir. Ve bence sokaklarında insandan başka canlının yaşamadığı bir dünya –bugün farkında olmasak da- hepimizin kabusu olur.

VİDEOYU TIKLA

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız