Üniversite Hastanesinde Neler Oluyor?

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinin bazı servislerinde Rektörlük Başhekimlik çekişmesi ve FETÖ soruşturması nedeniyle açığa alınanlar yüzünden doktor kalmadı.

 Üniversite Hastanesinde Neler Oluyor?
27.11.2016 - 18:00
2901

Düzce TV’de yer alan habere göre,  İç çekişmelerden bıkan   Başhekimi  Onur Özlü başta olmak üzere diğer branşlardaki doktorların başka illere gideceği öğrenildi.

15 Temmuz sürecinde FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklanan ve açığa alınan doktorlar nedeniyle Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinin bazı servislerinde doktor kalmadığı biliniyor.

Her ne kadar üniversiteden akademik personel sıkıntısı yaşanmadığı ve takviye edildiği açıklamaları gelse de bazı servislerin doktor yokluğu yüzünden hasta kabul etmediği de biliniyor.

BAŞHEKİM GİDİYOR

Açığa alınan veya tutuklanan doktorlarla hastanede doktor açığı yaşanırken, kalan doktorların bir çoğunun da başka illere gideceği öğrenildi. Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Bakan Faruk Özlü’nün eşi Onur Özlü’nün, Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak atandığı duyumuna ulaşılırken, Özlü’nün kısa süre sonra Düzce’den ayrılacağı öğrenildi.

TEK TEK GİDİYORLAR

Başhekim Özlü’nün dışında Düzce’nin tek plastik Cerrahi uzmanı olan Yard. Doç. Dr. Barış Yiğit’in de hastaneden ayrıldığı, hastanede kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmadığı bilgisine de ulaşıldı.Ayrıca, Deri ve Zührevi hastalıklar  ile Onkoloji servisinde de uzman doktor kalmadı.

İZİNLİ GÖRÜNÜYORLAR AMA

Tıp fakültesinin resmi internet sitesinde daha önce izinli doktorların isimlerinin yazıldığı bir köşe yer alırken, bu köşe de kaldırıldı. Ayrıca, ismi Düzce’de gözüken ancak başka ilde çalışan bir çok doktor olduğu da gelen bilgiler arasında.