Yeni sağlık tasarısı protesto edildi

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve sendikalara üye olan hekimler TBMM’de görüşülen sağlık yasa tasarısını protesto etmek amacıyla 1 günlüğüne iş bıraktılar.

Yeni sağlık tasarısı protesto edildi
16.06.2022 - 07:28
Haber Merkezi
525

Sağlık çalışanlarına yönelik hazırlanan yasa teklifinde eksiklikler olduğunu iddia eden Hekim Birliği Sendikası, Hekim-Sen ve Tabip-Sen Düzce Şubesi üyeleri yasa teklifini proteston etmek için Atatürk Devlet Hastanesi’nde 1 günlüğüne iş bırakarak, isteklerini kamuoyuna duyurmak amacıyla basın açıklaması yaptılar.

"OYALANIYORUZ"

Hekimler adına konuşan Beyin Cerrahı Op. Dr. Sedat Çelikel, yasa tasarısının içinin boş olduğunu ve oyalandıklarını ileri sürerek, “Bizler neden burada toplandık? Biz neden bu kadar kalabalık oluşturduk? Bizler ilk, orta ve liseyi bitirdikten sonra imtihana girdikten sonra yüzde 1, yüzde 2’lik dilimlerle fakültelere girerek ne kadar çalışkan olduğumuzu gösterdik. Halkımıza daha iyi hizmet vermek için ihtisasa girdik. Mecburi hizmet yaparak sizlerin karşısına zevkle, şevkle geldik. Bizler okurken hem fakültede hem lisede ailelerimiz bizi güçlüklerle yetiştirdi” dedi.

"SESİMİZİ DUYURAMADIK"

Pandemi döneminde hekimlerin canla başla çalıştığını ve takdir edildiğini dikkat çeken Çelikel, şunları söyledi:

“Pandemi dönemindeki özverili çalışmalarımız için bizleri alkışladınız teşekkür ederiz. Çok onur duyduk ama! Yetmiyor. Sorunlarımız var. Bunu duyun ve bizi dinleyin. Sorunlarımızın başında özlük haklarımız, çalışma koşullarımız, saatlerimiz, fiziksel şartlarımız, inanılmaz derecede bizi üzmektedir. Bunları düzeltelim derken yapılan düzenlemeler devede kulak kalmıştır. Bu taleplerimiz her türlü ortamda gündeme getirdik. Lütfen bunları düzeltin. Yok oluyoruz, eziliyoruz. Hastalarımıza daha iyi hizmet vermek için bize destek sağlayın dedik ama yine sesimizi duyurmadık. Bunları anlatmak için ülkemizi beyaza boyadık. Ama bize bekleyin, müjde gelecek dediler. Yeni düzenlemeler geliyor adı altında oyalandık. Biz bunlara layık değiliz. Bu çıkacak yasanın içi boştur ve eylemimizin amacı budur. Bu yasaya itiraz etmek için buradayız. Başka amacımız yok. Biz yine halkın hizmetindeyiz. Bizim sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Hekimin mutluluğu, hekim dışı çalışan sağlık çalışanının mutluluğu sizin mutluluğunuzdur.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız