Bu hafta hastaneye gidecekler dikkat!

Sağlık çalışanlarının beklediği zam ve özlük hakkı düzenlemeleriyle ilgili adım atılmaması sebebiyle sendika üyesi sağlık çalışanları bu hafta iş bırakacak. Sakarya'daki hastaneler ve aile sağlığı merkezlerindeki eyleme yüksek katılım bekleniyor....

Bu hafta hastaneye gidecekler dikkat!
6.12.2021 - 09:40
Kaynak: Haber Merkezi
3578
1

Geçtiğimiz hafta bütün sağlık çalışanlarına yönelik özlük hakları ve maaş zammıyla ilgili müjde olarak sunulan yasanın yalnızca hekimlere yönelik düzenleme içerdiği ortaya çıktı.

Hastanelerde örgütlü sağlık sendikaları da peş peşe iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu.

DOKTORLARA DA YAPILMADI...

Mecliste cuma günü yapılan görüşmelerde doktorlar için de bir düzenleme yapılmazken sağlıkçıların tepkileri daha büyüdü.

Türk Sağlık Sen Genel Merkezi, ülke genelindeki sağlık kuruluşlarında pazartesi günü iş bırakma kararı alırken, yetkili sendika Sağlık-Sen ise salı ve perşembe günleri iş bırakma eylemi yapılacağını duyurdu.

ACİL BİRİMDEKİLER ÇALIŞACAK

Ülke genelinde olduğu gibi Akçakoca başta olmak üzere Düzce genelinde  tüm kamu hastaneleri ve aile hekimliği birimlerini içeren eylem planına göre; 112 Acil Sağlık hizmetleri, acil servisler, yoğun bakım servisleri ve ameliyathanelerde görevli olanların dışındaki tüm doktor, hemşire ve sağlık çalışanları üye oldukları sendikaların açıkladığı günlerde iş bırakabilecek.

Zorunlu olmasa da iş bırakma eylemine doktorlar başta olmak üzere sağlık çalışanlarının büyük çoğunluğunun katılması bekleniyor.

HASTANEYE GİDERKEN İYİ DÜŞÜNÜN

İki sendikanın eylem yapacağı pazartesi, salı ve perşembe günleri sağlık hizmetlerinde aksama yaşanması bekleniyor.

Vatandaşların zorunlu olmadıkça hastane ve aile hekimlerine başvururken bu eylemi göz önünde bulundurması gerekiyor.


Editör: N. Cingirt