ŞİKAYETLER ARTINCA YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ...

Akçakoca ilçesinde, İshal, kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye müracaat edenlerin sayısında artış olmasının ardından Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Numan Çabuk durum ile alakalı basın açıklaması yayınladı

ŞİKAYETLER ARTINCA YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ...
25.07.2021 - 19:18
Kaynak: Özel Haber
1322

Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Numan Çabuk  tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Akçakocalılar

Turizim sezonun başlaması ve Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasıyla beraber ilçemize çok sayıda misafir gelmiş ve  ilçemiz nüfusunda ciddi bir artış görülmüştür.

2020 yılında Ramazan ve Kurban Bayramlarında kısıtlamaların olması ve aynı yılın turizim sezonunda oluşan aşırı yağışlar nedeniyle ilçemizde nüfus yoğunluğu yaşanmamıştır. 2020 yılı 2021 yılı Kurban Bayramı tatillerinde hastaneye müracaat sayılarındaki fark nüfus yoğunluğundaki aşırı artıştan, belirli saatlerdeki yoğunluk ise müracaatların (acil durumlar dışında kalan)  günün belirli saatlerine  kümelenmesinden kaynaklanmaktadır.

Kurumumuzca ilçemiz plajlarında 12 ayrı noktadan alınan yüzme suyu analizlerine göre yüzme suyunda mikrobiyolojik yönden bir kirlilik bulunmamaktadır. İlçemiz içme suyu şebekesinden düzenli olarak klor ölçümü yapılmaktadır ve herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır.

Sağlıklı Günler Dileriz”


Editör: N. Cingirt