• 22.02.2016 00:00

 Değerli sporseverler hataları, eksikleriyle yıllardır futbol seyrediyoruz.

 

Nedense maç bittikten sonra maçın içerisinde yaşanan olumlu hareketleri konuşacağımıza hakemlerin yaptıkları ve yapmadıklarını konuşuyoruz. Değerli kardeşlerim bir türlü öğrenemedik futbolun bir oyun olduğunu. Sanki maç seyretmeye değil de hakemi denetlemeye gidiyoruz. Maç bitiyor hemen televizyon kanallarında yorumlar başlıyor. Biz ise az önce konuşulan o maçtan geldik.

 

Açıyoruz televizyonu başlıyoruz seyrettiğimiz maç hakkındaki yorumları dinlemeye ve hayretler içinde kalıyorsunuz sanki siz o yorumlanan maçı değil de başka bir maçı seyretmişsiniz.  

Hakemler yerlerde hakem komitesi yerin dibinde federasyon şerefsiz ama o maçı yorumlayan şerefsizler çok şerefli. Sizin gibi insan denen yaratıklar oldukça sizin gibi üç kuruş kazanmak adına futbolu mahvedenler oldukça bu ülkede futbol bir adım ileriye gidemeyecektir.

 

Hakem maça çıkacak maç bitince acaba yorumcular benim hakkımda ne söyleyecekler diye düşünmekten maç yönetemez oldu. Sayın Erman Toroğlu sen istediğin gibi yorumlayabilir,  istediğin gibi hakaret edebilirsin çünkü hakemler konuşup kendini savunamıyor sana dur diyecek kimse de yok meydan boş ama bilir misinki o hakem konuşabilse senin hakaretlerinin on mislini yapar sana.

 

Hakem iki saniye içinde karar vermeli sen ise kamerayla ileri gel geri yavaş yavaş ilerle diye kamerayı yönlendiriyor yinede sağlıklı bir karar veremiyorken hakemin iki saniye içinde verdiği kararı eleştiriyor hakarete varacak cümleler kullanıyorsun.

 

Âmâ senin suçun yok suç seni adam diye alıp televizyonlarda yorumcu yapanda, suç senin değil seni adam diye televizyonlarını açıp o hakaret ve küfür içeren sözlerini çoluğuyla çocuğuyla dinleyen daha sonrada benim çocuğumun ağzı niye bozuk diyenlerde. Sen Umut Bulut’un adamlığını konuşacak adam değilsin bunun için önce kendin adam olacaksın. Bu ülkede senin gibi soytarılara pirim verilirse Türk futbolu bu kaosun içinden asla çıkamayacaktır. Lütfen biraz daha hoşgörü