• 1.02.2017 00:00
  • (3083)

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,  Pazartesi günü Akçakoca Cumhuriyet Meydanında Halkla Buluşacağı açıklandı.

Açıklama AK Parti Akçakoca ilçe teşkilatından geldi.

Gönderilen bilgi notunda,16 Nisan'da yapılacak Referandum çalışmaları kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Pazartesi günü Akçakoca’ya gelerek bir dizi incelemede bulunacağı yazıyordu.

Referandumda Düzce’yi  Türkiye genelinde EVET veren iller arasında birinci yapmak için yoğun tempoda çalışan Bakan Özlü, Pazartesi günü yapacağı Akçakoca ziyaretinde önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Akçakoca TV olarak bizde Pazartesi günü şehrimizi onurlandıracak olan ve saat 14:00’de Cumhuriyet meydanında halka hitap edecek olan  sayın bakamız Faruk Özlü’nün işini kolaylaştırmak adına, Akçakoca kulislerinde sürekli konuşulan ve çözüm bekleyen kimi sorunlar yumağını başlıklarıyla  öne çıkarmaya çalıştık.

İŞTE BİZİM HEYBEMİZDE BİRİKEN VE AKÇAKOCALILARIN  MÜJDELİ HABER   BEKLEDİĞİ KONULAR

1-     Son iki yıldır spekülatörlerin elinde oyuncak olan ve üreticiyi perişan eden Akçakoca’nın can suyu fındık fiyatlarının geleceği ne olacak?

2-     Dikenlerin arasından tek tek ayıklayarak çuvalladığı fındık alavereci dalavereci arasında yine kaybolup gidecek mi?

3-     Yat Limanı yapılacağı söylenen Balıkçı Barınağı, ne olacak? Yenisi nereye yapılacak ve ne zaman ihale edilecek?

4-     Akçakoca’da eğitim kalitesinin daha üst seviyelere getirilmesi için 2 yıl önce açılan ancak, mevcut okullarını İmam hatipli öğrencilere kaptıran Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri 2017 – 2018 eğitim yılında nerede ve hangi binada eğitime devam edecek?

5-     Ha keza 2017- 2018 yeni eğitim yılında 60 öğrenci ile kapılarını öğrenime açacağı söylenen Fen Lisesinde son durum ne aşamada?

6-     Akçakoca’nın elinden alınan İşletme Fakültesi’nin yerine, YÖK onayı ile kurulan Akçakocabey Siyasal Bilgiler Fakültesi, 2017-2018 eğitim yılında öğrenci alarak eğitime başlayacak mı?

7-     ANAP, DYP, DSP koalisyon hükümetleri döneminde yapımına başlanan ve 15 yıldır tek başına ülkeyi yöneten AK Parti hükümetleri tarafından bir türlü bitirilemeyen Akçakoca Melenağzı arasındaki sahil yolu ne zaman bitecek?

8-     Eski belediye başkanı Fikret Albayrak döneminin 2013 yaz sezonu bitiminde  boşaltılan ve aradan geçen 4 yıl boyunca çivi dahi çakılmayan Akçakoca markasıyla eş değerdeki Ceneviz Kalesi'nin geleceği ne olacak? Tarihi kale kapılarını turistlere ne zaman açacak? Restorasyon ne zaman bitecek?

9-     Mahkeme tarafından yapımına yeniden onay  verilen ve Akçakocalı binlerce gence iş, ekmek aş kapısı olacağı umudu pompalanan Akçakoca OSM’de son durum ne? Akçakoca’ya kaçtane yeni yatırımcı kazandırılacak?

10-  Akçakoca’nın turizm gelirlerini artırmak ve yaz sezonunun uzaması için Kale plajından başlayarak  Değirmenağzı, Çınaraltı ve Çuhallı ile Limoncuk bölgesine kadar uzanan sahil bandına paralel olarak yapılması planlanan  yatay mahmuz projeleri neden hala yapılmıyor?

11-  Fen Bilimleri lisesi ile  Sosyal Bilimler lisesinin aynı kampus içinde olacağı açıklanmıştı. Yer seçimi ve projelendirme işlemleri tamamlandı mı?

12-  Adapazarı-Karasu Kocaali,-Akçakoca-Alaplı- -Ereğli-Bartın Bağlantı Demiryolu hattı olan ve Batı Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu bölgelerini birbirine bağlayacak rüya projede, Akçakoca’ya istasyon kurulacak mı?

Sayın Bakanımız!

Yukarıda sıraladığımız başlıkların yanı sıra Akçakoca’nın geleceğini yakından ilgilendiren pek çok konuda Akçakocalılar sizden müjdeli haberler bekliyor…

Saygılarımızla.

Nevzat CİNGİRT & Akçakoca TV